Aktualności

::Zaproszenie na spotkanie PRZEDSIĘBIORCÓW I PRACODAWCÓW Busko Zdrój, parafia N.P. NMP
Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT Diecezji Kieleckiej jest częścią ogólnopolskiego projektu pastoralnego prowadzonego przez Księży Sercanów. Nawiązuje do nowatorskiej działalności na tym polu ich założyciela ks. Leona Dehona (1843-1925).


Na spotkania w sposób szczególny zapraszamy osoby odpowiedzialne za kształt życia gospodarczego w naszym regionie: przedsiębiorców, pracodawców, osoby prowadzące działalność gospodarczą, menadżerów, drektorów i osoby odpowiedzialne za kierowanie zespołami pracowników. Zapraszamy także studentów i absolwentów zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej w duchu nauczania społecznego Kościoła.


Wśród najważniejszych celów duszpasterstwa należy wymienić:

promocja modelu "moralnego menadżera" - bycie chrześcijańskim przedsiębiorcą czy pracodawcą wymaga nie tylko profesjonalizmu i skuteczności, ale również określonych predyspozycji duchowych i moralnych;

pomoc w pogłębieniu życia duchowego przez uczestnictwo w modlitwie i refleksji nad Słowem Bożym;

poszukiwanie odpowiedzi na pytania przedsiębiorców dotyczące etyki w biznesie;

pogłębianie znajomości społecznej nauki Kościoła;

wymiana doświadczeń;

integracja środowisk chrześcijańskich przedsiębiorców.Spotkania mają charakter duszpasterski, a zatem nie łączą się z popieraniem jakiejś partii czy stowarzyszenia; nie są też związane z organizowaniem zbiórek, nawet na najbardziej szlachetne cele.


Strona ogólnopolska: http://www.duszpasterstwotalent.pl


TALENT Busko-page-001-2.jpg


Czytane: 366 razy. |  Dodał: Tadeusz Szlachta (18-02-2017 18:08)
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).