Ogłoszenia parafialne

:: 30 kwietnia 2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA


1. Dzisiejsza Niedziela nosi tytuł „NIEDZIELI BIBLIJNEJ”. Niech lektura Pisma św.,, częstsza niż do tej pory, uwrażliwi nas jeszcze bardziej na Boże Objawienie, które jest treścią BIBLI, najważniejszej księgi naszego życia. Przy wyjściu z kościoła w koszyczkach są karteczki z wydrukowanymi cytatami z Pisma św., w tym roku z Listu Św. Pawła do GALATÓW. Serdecznie prosimy o zabranie tych tekstów do refleksji i zamyślenia w „Niedzielę Biblijną”.
Natomiast dzisiaj od godz. 16.30 do 18.45 zapraszamy chętnych do głośnego czytania w kościele, Listu Św. Pawła Apostoła do Galatów. Można do czytania zapisać się w zakrystii.
Dzisiaj o godz. 15.00 msza św. i spotkanie młodzieży klas II gimnazjum, przygotowujących się do BIERZMOWANIA. Młodzież zapraszamy z rodzicami.

2. Przyszła niedziela – 7 maja, nosi nazwę; „NIEDZIELI DOBREGO PASTERZA”. Rozpoczyna się TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA DO SŁUŻBY BOŻEJ W KOŚCIELE. Włączmy się wszyscy w troskę kościoła, prosząc o nowe, liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
W przyszłą niedzielę – 7 maja o godz. 15.00 msza św. i spotkanie DZIECI klas III., przygotowujących się do I Komunii św., oraz dla ich rodziców. Serdecznie zapraszamy. Dzieci, w tym tygodniu zapraszamy specjalne przygotowanie w kościele, o godz. 16.00

3. Przypominamy o trwającym w naszej parafii „KURSIE PRZEDMAŁŻEŃSKIM” spotkania w niedziele o godz. 16.30 na salce, na organistówce.

4. Od jutra, poniedziałku 1 maja, przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH MAJOWYCH, odprawianych o godz. 17.30 na zakończenie codziennej ADORACJI, oraz na mszę św. o 18.00

5. Młodzież MATURALNA w tym tygodniu przystępuje do EGZAMINU DOJRZAŁOŚCI – MATURY. Zapraszamy Młodzież przed rozpoczęciem matury na mszę św., która będzie odprawiona w ich intencji w czwartek – 4 maja i w piątek – 5 maja o godz. 7.15. Zapraszamy także rodziców maturzystów. Wszystkich maturzystów polecamy modlitwie nas wszystkich. Prośmy d la nich o światło i mądrość Ducha św.


6. W środę – 3 MAJA przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny KRÓLOWEJ POLSKI - Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w Uroczystość Matki Bożej KRÓLOWEJ POLSKI odprawiane będą w porządku niedzielnym; 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 12.30 i 18.00
Jest to także Święto Narodowe. Kolejna Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na okolicznościowe Nabożeństwo i Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, z udziałem przedstawicieli naszych władz samorządowych. Zapraszamy w Środę – 3 MAJA – Godz. 9.30.

7. W tym tygodniu przypadają; I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca.
zapraszamy z racji I Piątku do spowiedzi Komunii św.. Spowiedź w I Piątek od godz. 6.00 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.30 Zapraszamy.
Zapraszamy także na do udziału w comiesięcznej ADORACJI w I SOBOTĘ miesiąca od godz. 18.30 do 21.00

8. W tym tygodniu 4 maja w czwartek przypada wspomnienie Św. FLORIANA, patrona Strażaków i Hutników. Z racji Święta Patronalnego strażaków w przyszła niedzielę 7 maja msza św. o godz. 12.30 będzie odprawiona w ich intencji. Strażaków z naszego regionu zapraszamy w niedzielę na tę mszę św. o godz. 12.30.

W minionym tygodniu, nikt z naszych parafian nie odszedł do wieczności. Bogu niech będą dzięki. Bożemu Miłosierdziu polecajmy spokój wieczny naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…..

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”,
O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

Dodano: 28-04-2017 21:53
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).