Ogłoszenia parafialne

:: 21 MAJA 2017 R. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
1. Czas Wielkanocny jest szczególną okazją do pogłębienia swojej wiary. Zmartwychwstanie Chrystusa jest fundamentem naszej wiary, jak powie św. Paweł Apostoł. Zgłębiajmy prawdy wiary, abyśmy wierząc w te prawdy, umieli je argumentować, a przede wszystkim świadczyć o nich naszym codziennym coraz to lepszym życiem. O to się szczerze módlmy.
W minionym tygodniu dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. przeżywały swój, tzw. BIAŁY TYDZIEŃ” Serdecznie dziękujemy Dzieciom i rodzinom dzieci, za udział w tych spotkaniach i świadectwo wiary. Jeszcze raz Dzieci Pierwszokomunijne polecamy modlitwie nas wszystkich.
W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 dzieci z klas czwartych szkół podstawowych naszej parafii będą przeżywać rocznicę I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

2. Jak każdego roku w miesiącu maju młodzież Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego / dawna – budowlanka/ zaprasza na spektakl słowno – muzyczny poświęcony Św. Janowi Pawłowi II. Jutro, poniedziałek, 22 maja, po mszy św. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na takie spotkanie.

3. W przyszła niedzielę, 28 maja, VII Niedzielę Wielkanocną będziemy w kościele przeżywać Uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAAŃSKIEGO.
W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 msza św. i spotkanie młodzież klas drugich gimnazjum, oraz rodziców, w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.

4. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH MAJOWYCH, odprawianych o godz. 17.30 na zakończenie codziennej ADORACJI, oraz na mszę św. o 18.00

5. Od najbliższego piątku, 26 maja zapraszamy codziennie na NOWENNĘ DO DUCHA ŚWIĘTEGO, odprawiana będzie przed Nabożeństwem Majowym. o godz. 17.15. Nowennie będą przewodniczyć członkinie Zespołu Charytatywnego naszej parafii, oraz Grupa Modlitewna Błog. Ojca Qwidona

6. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież na NABOŻEŃSTWO – CZUWANIE w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. w sobotę 3 czerwca, o godz. 19.00. W czasie nabożeństwa będziemy starali się przybliżyć nam prawdę o rozumieniu Darów Ducha Św. i roli, jakie odgrywają w naszym codziennym życiu. Wszystkich, a szczególnie młodzież serdecznie zapraszamy.

7. Jak każdego roku organizujemy w parafii w czasie wakacji odpoczynek dla dzieci i młodzieży, w ramach „WAKACJI Z JEZUSEM” W wakacyjnym wyjeździe, w tym roku od 3 do 10 lipca, uczestniczą Ci, którzy angażują się w życie religijne naszej parafii. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowani wyjazdem dzieci, rodzice mogą się zgłosić w zakrystii.

8. W piątek, 26 maja, przypada DZIEŃ MATKI. Naszym MAMOM, którym tak wiele zawdzięczamy dziękujemy za cudowną ofiarę dla nas. Życzymy wszystkim MAMOM, obfitości Bożych ŁASK na każdy dzień Ich życia. Niech Dobry Bóg Im błogosławi, a Matka Najświętsza Nimi się opiekuje. Mamy, które odeszły już do wieczności polecamy Miłosierdziu Bożemu w szczerej modlitwie.

9. Przygotowujemy się do „MISJI ŚIĘTYCH w naszej parafii z racji 100 Rocznicy Objawień Fatimskich”. Pozostały do rozpoczęcia misji 3 tygodnie. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich parafian o pomoc w dostarczeniu do każdej rodziny przygotowanego „PROGRAMU MISJI ŚWIĘTYCH”. Mamy serdeczną prośbę, aby przedstawiciele poszczególnych bloków, czy ulic zabrali programy dla rodzin z ulicy, czy bloku i postarali się doręczyć rodzinom bezpośrednio do rąk. Mamy nadzieję, że nasza prośba będzie przez Was życzliwie przyjęta, a wspólny wysiłek w przygotowanie do misji będzie skuteczny.
Bardzo serdecznie o to prosimy. Zabierający programy dla ulic czy bloków będą zapisani na kartach, aby możliwie do wszystkich rodzin programy dotarły.
Serdecznie dziękujemy tym, którzy podejmą się trudu pomocy. Bóg zapłać.

10. W naszej parafii, za dwa tygodnie, w niedzielę – 4 czerwca , podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy wszystkich bez wyjątku parafian i gości do udziału w MARSZU DLA ŻYCIA. Rozpocznie się ten MARSZ mszą św. w naszym kościele o godz. 15.00, po mszy św. ulicami naszego miasta przemaszerujemy do muszli koncertowej w parku zdrojowym, aby uczestniczyć w religijnym - radosnym festynie, z atrakcyjnym programem – Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
Niedziela, 4 CZERWCA – godz. 15.00.
W ramach przygotowania do niedzielnego Marszu Dla Życia, w piątek, 1 czerwca, w DZIEŃ DZIECKA, przed kapliczką Matki Bożej na parkingu przed plebanią, od godz. 19.00 do 21.00 odbędzie się IV Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, „UZDROWISKO DUSZ”
Zespoły i soliści, uczestnicy festiwalu muzyki chrześcijańskiej pragną także włączyć się do udziału w festynie rodzinnym z racji „MARSZU DLA ŻYCIA” w najbliższą niedzielę.


W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian
Śp. Andrzeja MOTYLA l. 67, Jadwigę SMYSŁO, l. 76, w poniedziałek pogrzeb Bernarda BORYCKIEGO. Polecamy spokój ich dusz, oraz naszych bliskich zmarłych Wieczny odpoczynek ..

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

Dodano: 20-05-2017 15:22
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).