:: Ogłoszenia parafialne


Dodano: 2019-04-14 22:16:44

14 kwietnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

 

1. Pragniemy wszystkim Wam Drodzy Parafianie podziękować, za świadectwo Waszej wiary, wyrażone w Waszym uczestnictwie w rekolekcjach wielkopostnych. Za wszelki wkład w dobre przeżycie rekolekcji, za udział w nich i wszelką pomoc – gorące i serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w I Buskiej Drodze Krzyżowej.

2. Dzisiaj:

 • NIEDZIELA PALMOWA. Wkraczamy w Wielki Tydzień. Zwany wielkim, ponieważ w ciągu tego tygodnia wspominamy i przeżywamy największe wydarzenia Historii Zbawienia. Niech serca nasze wyciszone i umocnione łaską rekolekcyjnych przeżyć włączą się w przeżywanie z Chrystusem Jego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Uczyńmy wszystko, aby każdy z nas i naszych bliskich żywo i czynnie uczestniczył w liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Niedziela Palmowa nosi nazwę NIEDZIELI MŁODYCH. Pamiętajmy o młodym pokoleniu Polaków i za nich kierujmy do Boga nasze szczere modlitwy. Dziękujemy także młodzieży naszej parafii, która z ks. Robertem uczestniczyła w sobotę w Spotkaniu Młodych w Kielcach. Wszystkim – Bóg zapłać.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie młodzieży klas VII i ich rodziców przygotowujących się do sakramentu BIERZMOWANIA. Serdecznie zapraszamy.

 

3. Od Wielkiego Poniedziałku Msza św. popołudniowa będzie odprawiana o godz. 18.00. Natomiast codzienny różaniec o godz. 20.30.

 

4. W Wielki Wtorek:

 • O godz. 8.30 zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc przy dekoracji Grobu Bożego.
 • Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej, w salce na organistówce.

 

 5. W Wielką Środę:

 • Imieniny obchodzi ks. Robert. Z tej okazji składamy Mu najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Obfitości Bożych Łask, wszelkiej radości w codziennym życiu i wszelkiego błogosławieństwa. Modląc się za ks. Roberta, mówimy Mu „SZCZĘŚĆ BOŻE!” Na Mszę św. w  intencji ks. Roberta zapraszamy w środę o godz. 18.00.
 • O godz. 18.45 przygotowanie do chrztu dla rodziców, rodziców chrzestnych, także tych, którzy będą chrzestnymi poza naszą parafią.

 

6. W WIELKI CZWARTEK:

 • O godz. 18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja NS w „Ciemnicy” do godz. 24.00. Do Adoracji zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli; ministrantów, strażaków, członków Rodziny Różańcowej, Żywego Różańca, Zespół  Charytatywny, Oazę, scholki, młodzież, dzieci. Wszelkie stany i zawody. Dla wszystkich jest miejsce na adorację Pana Jezusa i w „Ciemnicy” i przy „Grobie”.
 • W czasie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej będziemy się modlić za zmarłych kapłanów, których spotkaliśmy na drogach naszego życia, za ostatnich Proboszczów naszej parafii; księży: Walentego Kańskiego, Stefana Nowaczka, Mariana Goska, Kazimierza Dzieżę.

 

7. W WIELKI PIĄTEK:

 • Wszystkich obowiązuje post ścisły – post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kościół zachęca także do przedłużenia postu i wstrzemięźliwości aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.
 • Od godz. 6.00 wznowienie adoracji NS w „Ciemnicy”.
 • Od godz. 14.00 do 15.00 na wspólną Adorację Pana Jezusa w Ołtarzu Wystawienia (Ciemnicy) zaprasza Zespół Charytatywny i Grupa Modlitewna Bł. Gwidona.
 • Rozpocznie się Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, którą przeżywamy w 2 Niedzielę Wielkanocną. Nowennę będziemy odprawiać w połączeniu z codziennie odmawianą Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 • O godz. 17.00 DROGA KRZYŻOWA i LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ (Liturgia Słowa, Modlitwa Powszechna, Adoracja Krzyża, Komunia Św., Procesja do Grobu). Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwała przez całą noc aż do godz. 18.00 w Wielką Sobotę.

 

8. W WIELKĄ SOBOTĘ:

 • Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 12.00 (co pół godziny) i o 14.00.
 • Od godz. 12.00 do 13.00 na ADORACJĘ zapraszamy DZIECI.
 • O godz. 18.00 początek LITURGII WIGILII PASCHALNEJ. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne (na liturgię przynosimy świece i naczynia na święconą wodę).
 • W czasie Mszy św. będziemy modlić się w intencji rodzin z ul. Żeromskiego, które w minionym miesiącu PRZEŻYWAŁY NAWIEDZENIE Matki Bożej w figurze FATIMSKIEJ. Serdecznie zapraszamy.

 

9. W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:

 • O godz. 6.00 REZUREKCJA Z PROCESJĄ. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Porządek Mszy św. niedzielny. Dodatkowo o godz. 14.00 Msza Św. ze sprawowaniem liturgii sakramentu Chrztu św.

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA LITURGIĘ TRIDUUM PASCHALNEGO

 

10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: Śp. Ryszarda MARCZAKA l.63,  Krystynę POSKUTĘ l. 84,  Małgorzatę SIENKIEWICZ l. 55. Polecamy Dobremu Bogu spokój ich dusz oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA O  Godz.20.30 NA RÓŻANIEC

 
 

7 kwietnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Przeżywamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Czy uczestniczymy w nich w pełny sposób słuchając rekolekcyjnych nauk? Wszystkich serdecznie zapraszamy na dzisiejszą DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami naszej parafii. Początek o godz.  19.00. W czasie Drogi Krzyżowej odmówimy także nasz codzienny różaniec.

W Poniedziałek i wtorek, ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na rzecz Ojca Rekolekcjonisty i Zgromadzenia OO REDEMTORYSTÓW. Ofiarami tymi dziękujemy Ojcu Rekolekcjoniście za trud posługiwania rekolekcyjnego przez cały tydzień, za rekolekcje tak dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. Uczyńmy to z głębi naszych dobrych serc.

 

 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

DROGA KRZYŻOWA:

PIĄTEK – g. 16.00 /dzieci/, 17.30 /dorośli/, 18.30 /młodzież/

GORZKIE ŻALE:

NIEDZIELA – godz. 17.15.

 

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niech lektura NIEDZIELI, GOŚCIA NIEDZIELNEGO pomoże nam w dobrym przeżywaniu czasu wielkopostnego, czasu naszego odrodzenia duchowego.

 

4. W piątek o godz. 19.00 rozpocznie się DROGA KRZYŻOWA ulicami naszego miasta, do udziału w której zaprasza Samorząd naszego miasta z Panem Burmistrzem na czele. DROGA KRZYŻOWA rozpocznie się na Placu Zwycięstwa /rynek/. Program i szczegóły DROGI Krzyżowej jest na tablicy ogłoszeń. Warto się z nim zapoznać. Główną ideą wspólnej dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic Drogi Krzyżowej, jest zwrócenie uwagi na dzieło, powstające w Busku-Zdroju, tak bardzo potrzebne, a nawet konieczne, a jest nim budujące się HOSPICJUM. Modląc się w czasie Drogi Krzyżowej chciejmy  pomyśleć, jak możemy wszyscy włączyć się  i pomóc w realizacji budowy HOSPICJUM – dzieła, które powinno być dla nas wszystkich priorytetowym dziełem, na które czeka wiele starszych, schorowanych osób. Przyjdźmy na tę Drogę Krzyżową i włączmy się czynnie przez modlitwę i wszelką pomoc w realizację dobrych dzieł w naszym mieście.

 

5. W sobotę:

 • O godz. 17.00 będzie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji Ofiar Katynia, w kolejną rocznicę tych bolesnych wspomnień. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 • O godz. 18.00 w Kielcach rozpocznie się Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Z woli Św. Jana Pawła II, Niedziela Palmowa jest ŚWIATOWYM DNIEM MŁODYCH. Z tej racji młodzież całej naszej diecezji zaproszona jest w najbliższą sobotę, 13 kwietnia na spotkanie w Kielcach. Zachęcamy młodzież z naszej parafii do udziału w tym spotkaniu. Chętni na wyjazd mogą zapisać się w zakrystii. Wyjazd z Buska-Zdroju o godz. 16.00. Zachęcamy młodzież do wyjazdu.

 

5.  W przyszłą niedzielę:

 • NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie MŁODZIEŻY klas VII szkół podstawowych, przygotowujących się do sakramentu BIERZMOWANIA, oraz dla ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.

 

9. Za naszym pośrednictwem, Stowarzyszenie ludzi dobrej woli, pomagające szczególnie chorym dzieciom, zaprasza w dniu dzisiejszym, niedziela, 7 kwietnia od godz. 10.00 na „KIERMASZ UBRAŃ I ZABAWEK” na terenie Hali Sportowej przy ul. Kusocińskiego. Za wszelkie sprzedane rzeczy będą przyjmowane dobrowolne datki  do puszek na rzecz 4 letniego SEBASTIANA z Buska – Zdroju, którego czeka bardzo poważna i bardzo droga operacja. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się do pomocy potrzebującym naszego wsparcia. Hala Sportowa, dzisiaj od godz. 10.00

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych   parafian:  śp. Janinę BŁAJSZCZAK l.87,  Barbarę DURKIEWICZ l. 77.   Polecamy spokój ich  dusz, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek ...

 

W poniedziałek, 8 kwietnia o godz. 14.00 pogrzeb śp.  Ryszarda MARCZAKA, we wtorek 9 kwietnia o godz. 14.00, pogrzeb śp. Krystyny POSKUTY, wieloletniej Profesorki biologii w LO w Busku-Zdroju. Rodziny zapraszają na pogrzeb.

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA” O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

31  MARCA 2019 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU /LAETARE/

 

1. Dzisiaj  o godz. 15.00  Msza św. i spotkanie dzieci z klas trzecich szkół podstawowych, które przygotowują się do I Komunii św., oraz dla ich rodziców. Zapraszamy.

    

2.   Jesteśmy na półmetku czasu Wielkopostnego. Przed nami najważniejsze dni Wielkopostnego trudu,  Dni REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH.

 

W środę, czwartek i piątek rekolekcje będą przeżywali; DZIECI i MŁODZIEŻ.

Zajęcia rekolekcyjne dla młodzieży, wg wyznaczonych szkół, o godz. 8.00 i 12.00

Rekolekcyjne spotkania i nabożeństwa dla DZIECI ze szkół podstawowych,

o godz. 10.00 klasy IV – VIII, o godz. 15.30 klasy od „O” do III.

 

    REKOLEKCJE  DLA DOROSŁYCH rozpoczynamy; W   PIĄTEK -  5 kwietnia.

   O godz. 17.00 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

 

PIĄTEK, 5 kwietnia  ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI  

               16.00  DROGA KRZYŻOWA /dla dzieci/

                      17.00  Msza św. z nauką dla wszystkich.

                            18.00  DROGA KRZYŻOWA /dla wszystkich/

                      18.30   Msza św. z nauką ogólną.

     19.30   RÓŻANIEC - APEL

 

  SOBOTA,  6 kwietnia   ODWIEDZINY CHORYCH     

            10.00   Msza św. z nauka ogólną

      12.00   Msza św. z nauką ogólną

             17.00   Msza św. z nauką ogólną

     18.30   Msza św. z nauką ogólną.

            19.30.   RÓŻANIEC - APEL

 

NIEDZIELA  7 KWIETNIA    

 6.30   Msza św. z nauką ogólną

                              8.00   Msza św. z nauką dla NIEWIAST

       9.30   Msza św. z nauką dla MŁODZIEŻY

            11.00   Msza św. z nauką dla DZIECI

     12.30   Msza św. z nauką dla MĘŻCZYZN

                                  17.00   GORZKIE ŻALE z nauką pasyjną.

    18.00   Msza św. z nauką ogólną 

         19.00  DROGA KRZYŻOWA  /ulicami miasta /

                     /od godz.  16.00 do  18.00 spowiedź/

 

    PONIEDZIAŁEK, 8 kwietnia   DZIEŃ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ

      9.00  - 12.00  i  15.30 – 18.30            

                      10.00   Msza św. z nauka ogólną.

 12.00   Msza św. z nauką dla chorych, starszych, samotnych. 

                     17.00  Msza św. nauką ogólną

18.30   Msza św. z nauką ogólną

            19.30   RÓŻANIEC – APEL

 

WTOREK,  9 kwietnia      

10.00   Msza św. z nauka ogólną

       12.00   Msza św. z nauką ogólną 

                         17.00  Msza św. z nauką ogólną.

                               18.30  Msza św. z nauką ogólną

                                           19.30  RÓŻANIEC – APEL

 

Dołóżmy wszelkich starań by w tych rekolekcjach wziąć czynny udział. Pomóżmy także naszym bliskim, by i ONI w rekolekcjach udział wzięli.

Chorych pragniemy w czasie rekolekcji odwiedzić w  sobotę  6 kwietnia,  

 od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

Intencje dobrego przeżycia rekolekcji przez naszą rodzinę parafialną polecamy wszystkim, a szczególnie o modlitwę prosimy chorych.

  

3. Jak każdego roku w czasie przygotowania do świat wielkanocnych kupując wielkanocnego baranka wspieramy akcje dobroczynne  CARITAS kościelnej. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do tego dzieła. Baranki do kupienia w zakrystii i przed kościołem.

 

4.    W związku ze zmianą czasu z zimowego na letni chcemy poinformować, że mimo zmiany czasu nie zmieniamy godzin odprawianych mszy św. popołudniowej. Zmiana będzie  dopiero od Niedzieli Palmowej, 14 kwietnia.  Tych, którzy zamówili mszę św. w tym czasie (od 1 – 14 kwietnia) na godz. 18.00 prosimy serdecznie o przyjście na mszę św. w tych dniach o godz. 17.00. Prosimy o zrozumienie tej zmiany.

 

5.   W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi /akurat w tym dniu jest spowiedź dla dzieci i młodzieży/ i Komunii św.   

 

6.    W miesiącu maju, od 14 do 26 organizowana jest pielgrzymka do Gruzji i Armenii. Pozostały 3 wolne miejsca. Jeżeli, ktoś by chciał jechać, proszony jest o kontakt z Księdzem Proboszczem.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych   parafian:  śp. Martę WŁOCH l. 93,  Aleksandrę-Janinę SZOSTAK l. 83. Polecamy spokój ich  dusz, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek ...

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA” O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

24 marca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Zbliżamy się do połowy czasu Wielkiego Postu. Jaki to jest dla nas czas? Czy jest w nim więcej czasu na refleksje i modlitewne zamyślenia? Czy uczestniczyłem już w nabożeństwie GORZKICH ŻALI i w DRODZE KRZYŻOWEJ?  Chrystus dźwigający krzyż, czeka na naszą pomoc; modlitwę, dobre uczynki, wielkopostne umartwienia i wyrzeczenia!

          Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK – godz. 16.00 /dzieci/, godz. 17.00 /dorośli/, godz. 18.30 /młodzież/

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELA – godz. 17.15.

 

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać:

MŁODZIEŻ i DZIECI od 3 do 5 kwietnia  (środa-piątek)

DOROŚLI od 5 do 9 kwietnia (piątek-wtorek)

            Można zabrać program rekolekcji ze stolika przed kościołem

    W czasie rekolekcji, w I Sobotę Miesiąca,  6 kwietnia od godz. 8.30 będziemy odwiedzać chorych. Bardzo prosimy, aby chorych, których powinniśmy odwiedzić już od dzisiejszej niedzieli nam zgłaszać w zakrystii

 

2.   W spotkaniu tegorocznych maturzystów na Jasnej Górze uczestniczyła spora grupa maturzystów z naszej parafii. Cieszymy się z tego i dziękujemy im za udział w tym spotkaniu. Dziękujemy naszym Księżom Prefektom, Siostrom, oraz nauczycielom za zorganizowanie wyjazdu i opiekę. Bóg zapłać!      

    Dziękujemy także uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, w miniony piątek pod kierunkiem x. Roberta i x. Pawła. Bóg zapłać!

 

3.   W dniu jutrzejszym, 25 marca przypada UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Dzień ten od kilku lat nosi miano „DNIA ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA” W tym roku, pod hasłem "JESTEM ZA ŻYCIEM" Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. Jego celem jest budzenie wrażli­wości na sens i wartość ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Zachęcamy wszystkich parafian do  włączenia się do wielkiej „Krucjaty Modlitwy”, oraz Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

 

4.  W przyszłą niedzielę  o godz. 15.00  Msza św. i spotkanie dzieci z klas trzecich szkół podstawowych, które przygotowują się do I Komunii św., oraz dla ich rodziców. Zapraszamy.

 

5.  We wtorek,  26 marca zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00, a po mszy św. na spotkanie uczestników spotkań „TALENT” dla Pracodawców i Przedsiębiorców.

 

6. W przyszłą niedzielę,  31 marca, oraz 7 kwietnia,  o godz.  9.30 odprawione będzie  msze św. w intencji rodzin z ulicy Prusa, które przeżywały nawiedzenie  Matki Bożej Fatimskiej  w ostatnim czasie.  Serdecznie zapraszamy.

 

   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszego parafianina Śp. Ryszarda CIEŚLAKA  l. 76.   Polecamy Dobremu Bogu spokój jego duszy, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek…..   

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,  O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO  „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

17 marca 2019  r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Czas Wielkiego Postu chciejmy przeżywać godnie i owocnie. Święty Jan Paweł II w swoim przesłaniu na Wielki Post przed kilku laty tak pisał: „Wielki Post jest dla każdego z nas zachętą do wydobycia się z dręczących go różnego rodzaju zniewoleń. Nasz Król, Człowiek – Bóg, stoi przed nami; daje nam nowe serce, a byśmy mogli przeżywać nasze kłopoty, nasze cierpienia w sposób zbawczy, z miłości do Niego i do naszych braci. Najświętsza Maryja Panna „przoduje” nam na tej ciężkiej drodze i zachęca, byśmy przyśpieszyli kroku, wskazując nam jej świetlany cel: Wielkanoc.” Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia w czasie Wielkiego Postu różnych pobożnych praktyk i umartwień.

 

          Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

DROGA KRZYŻOWA,     PIĄTEK – godz. 16.00 /dzieci/, godz. 17.00 /dorośli/, godz. 18.30 /młodzież/

GORZKIE ŻALE, NIEDZIELA – godz. 17.15.

 

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać:

MŁODZIEŻ i DZIECI od 3 do 5 kwietnia  (środa-piątek)

DOROŚLI od 5 do 9 kwietnia (piątek-wtorek)

 

2. Dzisiaj:

 • Tradycyjnie 2 Niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na dzieło pomocy „Ad Gentes”. Dziś mamy sposobność, by modlitwą i darem serca wesprzeć Kościół w krajach misyjnych. Dlatego ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na finansowanie projektów misyjnych za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Zachęcamy do włączenia się do tego dzieła Kościoła.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie młodzieży klas VII szkół podstawowych, przygotowujących się do sakramentu BIERZMOWANIA oraz dla ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.
 • Dzisiejszemu Solenizantowi, Panu Organiście Zbigniewowi składamy najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności i obfitości Bożych łask w codziennym życiu. Pamiętamy w modlitwie i mówimy: Szczęść Boże!

 

3. W poniedziałek i we wtorek maturzyści z naszej diecezji udają się na pielgrzymkę na Jasną Górę. W dniu jutrzejszym pielgrzymuje młodzież maturalna z Buskich szkół.  Maturzystów i ich pielgrzymkę polecamy modlitwie nas wszystkich.

 

4. We wtorek - 19 marca, przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP. Niech ta uroczystość będzie przypomnieniem dla wszystkich mężczyzn, zwłaszcza mężów, jaką rolę mają do spełnienia w życiu, zwłaszcza w życiu rodziny. Żywy kult  św. Józefa jest drogą do odnowienia zagubionej polskiej rodziny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30 i 17.00.

 

6. W piątek, 22 marca „EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA” – początek godz. 19.30 w naszym kościele. Zapraszamy szczególnie ludzi młodych.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian Śp. Zofię OŻÓG l. 69,  Tadeusza PYSKĘ  l. 92. Polecamy Dobremu Bogu spokój ich dusz oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek…   

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO  „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

10 marca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. W Środę Popielcową wkroczyliśmy w liturgiczny okres Wielkiego Postu. Niech czas, który nastał, będzie przez ludzi wierzących uszanowany. Niewiele potrzeba, aby zakłócić powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy, czasu powrotu do Boga! Wystarczy nieraz błahy powód... imieniny, urodziny czy celowo urządzona w tym czasie impreza rozrywkowa, zwłaszcza dla młodzieży. Miejmy oczy otwarte. Tego nie da się pogodzić z wielkopostnym umartwieniem i rozpamiętywaniem Męki Chrystusa. Jest to obce duchowi polskiej religijności i polskiej tradycji chrześcijańskiej. Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia w czasie Wielkiego Postu różnych pobożnych praktyk i umartwień.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych

DROGA KRZYŻOWA:

PIĄTEK – godz. 16.00 /dzieci/; 17.30 /dorośli/; 18.30 /młodzież/

GORZKIE ŻALE:

NIEDZIELA – godz. 17.15.

 

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać:

MŁODZIEŻ i DZIECI od 3 do 5 kwietnia (środa-piątek)

DOROŚLI od 5 do 9 kwietnia (piątek-wtorek)

 

2. Przyszła niedziela – II Wielkiego Postu – 17 marca,  jest NIEDZIELĄ Postu, Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami i Krajami Misyjnymi, tzw.  NIEDZIELA  „AD GENTES – DO NARODÓW” Z tej racji po Mszach św. przed kościołami w Polsce do puszek zbierane będą ofiary na rzecz kościołów misyjnych. Zachęcamy do włączenia się do tego dzieła kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 msza św. i spotkanie młodzieży klas VII szkół podstawowych, przygotowujących się do sakramentu BIERZMOWANIA, oraz dla ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.

 

3.   Już dzisiaj informujemy, że w dniu 22 marca, piątek, organizowana będzie „EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA” – początek godz. 19.30 w naszym kościele. Zachęcamy do uczestnictwa w tym szczególnym wydarzeniu. Zapraszamy szczególnie ludzi młodych.

 

4.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy szczególnie numer CHIT-u poświęcony wszelkim wiadomościom o Wielkim Poście. Cena 1 zł.

 

5. Zbliża się uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP przypadająca 19 marca. Z tej okazji dzisiaj rozpoczniemy w naszym kościele Nowennę do św. Józefa, którą będziemy się modlić na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św. Serdecznie zapraszamy!

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: Śp. Irenę SZAFRANIEC, l. 93; Lesława BELLAKA, l. 82; Stefana WĄSIKA, l.68; Mariana ANYŻA l. 63; Eleonorę BIEL l. 84. Polecamy Dobremu Bogu spokój ich dusz oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30 NA RÓŻANIEC

 


 

3 marca  2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - VIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.  Dzisiaj, o godz. 15.00  Msza św. i spotkanie dzieci z klas trzecich szkół podstawowych, które przygotowują się do I Komunii św., oraz dla ich rodziców. Zapraszamy.

      Młodzieży klas VII Szkół Podstawowych, z naszej parafii Przypominamy o obowiązku składania deklaracji z prośbą o dopuszczenie do sakramentu BIERZMOWANIA. Można to uczynić dzisiaj po mszach św.

 

2. Kończy się pierwszy okres czasu zwykłego w ciągu roku. ŚRODĄ POPIELCOWĄ w tym tygodniu rozpoczniemy WIELKI POST. Posypywany na nasze głowy w Środę Popielcową popiół ma nam przypominać prawdę, o kruchości ludzkiego życia, o przemijalności świata. Przyjęty na głowy popiół niech stanie się znakiem naszej pokory przed Bogiem, bo jesteśmy ludźmi słabymi, a grzechy tak często odłączają nas od Boga. To także znak naszej wiary, bo chociaż jesteśmy słabi i grzeszni, to jednak Chrystus swoją mocą ten ludzki proch wynosi do godności dzieci Bożych. Chcemy przez pokutę wrócić do naszego Boga, bo tylko dzięki Niemu stajemy się mocni i święci. On jeden nadaję sens naszej ludzkiej egzystencji.

                

  W ŚRODĘ POPIELCOWĄ -  6 MARCA

   zapraszamy na Msze św. z posypaniem głów popiołem  o godz.    

            6.30, 8.00.  10.00,  12.00   15.30 /dzieci/ 17.00  i 18.30  

 

  Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:   W niedziele o godz.  17.15  GORZKIE ŻALE

W piątki

   DROGA KRZYŻOWA:    DZIECI – 16.00 , DOROŚLI,  17.30,   MŁODZIEŻ  18.30.

 

Jak w ubiegłych latach, taca zbierana w Środę Popielcową, oraz przez wszystkie piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do grobu Pana Jezusa, oraz na dekorację grobu.

  Zachęcamy wszystkich parafian do podejmowania wszelkich pobożnych praktyk, umartwienia, oraz do gorliwego uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych. Już dzisiaj módlmy się o dobre owoce rekolekcji wielkopostnych, które przeżywać będziemy w okolicach V niedzieli Wielkiego Postu:

MŁODZIEŻ i DZIECI od 3 do 5 kwietnia  (środa-piątek)

 DOROŚLI  od  5 do 9 kwietnia (piątek-wtorek)

 

3.    Od dzisiejszej niedzieli 3 marca, do przyszłej 10 marca, w całym kościele przeżywamy „ 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu” pod hasłem

 „MŁODZI, TRZEŹWI i WOLNI”  Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

4. Wyjeżdżającym na czuwanie na Jasnej Górze, przypominamy wyjazd jutro, poniedziałek,  godz. 13.00 ze Starego Dworca.

 

5.     Ukazał się najnowszy numer CHIT, numer poświęcony  rozpoczynającemu się w ŚRODĘ POPIELCOWĄ czasowi WIELKIEGO POSTU.  Warto poczytać o tym czym dla nas ma być czas Wielkiego Postu. Bardzo polecamy to czasopismo. Za 1 zł dobra i pożyteczna lektura.

 

6.     Jak zapowiadaliśmy od dwóch tygodni, w najbliższy czwartek, 7 marca na mszę św. o godz. 17.00, a po mszy św. na spotkanie,  zapraszamy Parafian,  którzy chcą się włączyć w działanie na rzecz Akcji Katolickiej i swoim udziałem ożywiać duszpasterskie działanie we wspólnocie kościoła świętego. Serdecznie zapraszamy; CZWARTEK, 7 MARCA – godz. 17.00

 

7.   Ogłoszenie dotyczące zamawiana intencji mszy św. w naszej parafii, a szczególnie intencji zamawianych w czasie pogrzebów. Ponieważ w naszym kalendarzu zamawianych intencji nie zostało już wiele wolnych terminów; pragniemy poinformować, że, przyjmując intencje za zmarłych, z racji pogrzebu, będziemy przyjmować zamawiane msze św. i podawać  termin i godzinę odprawiana mszy św., ale zamówiona msza św. będzie odprawiana poza naszą parafią. Każdy zamawiający,  wiedząc kiedy i o której godzinie będzie odprawiana, będzie mógł być obecny na mszy św. odprawianej w tym samym czasie w naszym kościele. Myślę, że będzie to najlepsze rozwiązanie i spotka się z aprobatą nas wszystkich. Z góry dziękujemy za zrozumienie. Prosimy o to bardzo.

 

8. Duszpasterstwo TRZEŹWOŚCI w naszej diecezji zaprasza wszystkich na Drogę Krzyżową na  ŚWIĘTY KRZYŻ, w intencji TRZEŹWOŚCI W NASZEJ OJCZYŹNIE w najbliższy piątek,  8 marca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

                    

9. Wszystkim Kobietom, z racji Dnia Kobiet składamy najlepsze życzenia, i polecamy wszystkie Panie szczerej modlitwie nas wszystkich.

  

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian

Śp. Ewelinę  FĄFARĘ l. 36,  Leokadię KAMIŃSKĄ  l. 98.  Polecamy Dobremu Bogu spokój ich dusz, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek…..   

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,  O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

24 lutego 2019  r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj:

 • Jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę, dzisiaj po każdej Mszy św. pragniemy wręczyć zaproszenia dla tych, którzy mają dobrą wolę, aby włączyć się do działalności duszpasterskiej w naszej parafii w ramach uczestnictwa w AKCJI KATOLICKIEJ. Serdecznie prosimy o przyjęcie tych zaproszeń i pozytywną odpowiedź, przez  zgłoszenie swojej osoby do AKCJI KATOLICKIEJ. W czwartek, 7 marca zapraszamy wszystkich, członków Akcji Katolickiej i chcących do niej należeć na mszę św.
  o godz. 17.00, a po Mszy św. na spotkanie organizacyjne
  w kościele. Zapraszamy i czekamy.
 • Młodzieży klas VII Szkół Podstawowych, z naszej parafii przypominamy o obowiązku składania deklaracji z prośbą o dopuszczenie do sakramentu BIERZMOWANIA. Można to uczynić dzisiaj po Mszach św.

 

2. We wtorek o godz. 17.00 na Mszę św. a następnie na comiesięczne spotkanie zapraszamy uczestników duszpasterskich spotkań „TALENT”, dla Pracodawców i Przedsiębiorców. Zapraszamy serdecznie.

 

3. W pierwszy piątek:

 • zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź w godz. 6.00-7.00 oraz od godz. 15.30
 • obchodzimy NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” Z tej racji zapraszamy do naszego kościoła o godz. 17.00 na Mszę św. w intencji żołnierzy wyklętych.

 

4. W pierwszą sobotę:

 • Od godz. 8.00 odwiedziny chorych.
 • O godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie w salce dzieci, które należą do CHÓRKU DZIECIĘCEGO oraz dzieci, które chciałyby do chórku należeć. Spotkanie to będzie trwało około 4 godzin i będzie miało formę warsztatów muzycznych. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 • Od godz. 17.30 do 20.00 comiesięczna ADORACJA. Serdecznie zapraszamy.

 

5. W przyszła niedzielę:

 • O godz. 9.30 odprawiona będzie Msza św. w intencji rodzin z ulic Dmowskiego i Dygasińskiego, które przeżywały nawiedzenie Matki Bożej Fatimskiej w ostatnim czasie. Również o godz. 9.30 w tej samej intencji będzie Msza św. w niedzielę, 10 marca. Serdecznie zapraszamy.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. oraz dla ich rodziców. Zapraszamy.

 

6. Dnia 18 marca /poniedziałek/ maturzyści z naszej diecezji udają się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Uczyńmy wszystko, co jest możliwe, aby maturzyści z naszych rodzin, z naszej parafii w tej pielgrzymce uczestniczyli.  Maturzystów i ich pielgrzymkę polecamy modlitwie nas wszystkich.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odeszli nasi parafianie: śp. Alfred ROGÓŻ l. 94, Henryka MOLISAK l.81, Barbara ZAJĄC l. Antoni KIWIOR l. 87. Polecamy Dobremu Bogu spokój ich dusz, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…..

   

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

17 lutego 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.     W dniu dzisiejszym, o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie młodzieży  klas VII Szkół Podstawowych z naszej parafii, oraz ich obojga rodziców.   Młodzież spotyka się w ramach przygotowań do sakramentu BIERZMOWANIA.  Młodzież po mszy św. dzisiaj otrzyma deklarację zgłoszenia do sakramentu Bierzmowania. Deklaracje te wypełnione i podpisane przez kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców zostaną przez młodzież złożone w kościele, w przyszłą niedzielę 24 lutego, po mszach św.

 

2.  Przypominamy o możliwości wyjazdu na czuwanie całonocne na Jasnej Górze w dniu 4/5 marca. Są wolne miejsca..

     Także przypominamy o możliwości wyjazdu na pielgrzymki do Lourdes, Fatimy, Santiago de Compostela na przełomie kwietnia i maja tego roku. Programy pielgrzymek, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

 

3.    W naszej parafii od kilku lat działa AKCJA KATOLICKA, Katolickie Stowarzyszenie, które angażuje się w różne sprawy duszpasterstwa w naszej parafii i diecezji.  Zwracamy się z apelem do wszystkich parafian, bez względu na wiek, wykształcenie i inne aparycje i zdolności z prośbą o przyłączenie się do działalności. Przynależność do Akcji Katolickiej, nie jest zbyt absorbującym nasz czas wydarzeniem. Spotykamy się najczęściej raz w miesiącu na mszy św. popołudniowej, a po mszy na spotkaniu, w czasie którego poruszamy sprawy i zagadnienia związane z aktualnym życiem Wspólnoty Kościoła Parafialnego, poznajemy dokumenty Kościoła,  wspólnie się modlimy, zachęcając wszystkich do ożywiania swojego życia religijnego. W przyszłą niedzielę po mszach św. będziemy kierowali do wszystkich parafian zaproszenie do włączenia się do AKCJI KATOLICKIEJ. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji, aby ożywiło się w naszej parafii zaangażowanie w życiu religijnym.

 

 4. W tym tygodniu obchodzimy:

 • w piątek święto KATEDRY ŚW. PIOTRA APOSTOŁA
 • w sobotę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odeszła nasza  parafianka, ostatnio mieszkająca w Kielcach:  śp. Alina DUDZIKOWSKA l. 79.     Polecamy Dobremu Bogu spokój jej duszy, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek…..   

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA” O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC.

 


 

10  lutego 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA ZWYKŁA  

1.   Jutro, poniedziałek,  11 lutego wspominamy NMP z LOURDES.  W tym dniu  przypada XXVII ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Zapraszamy wszystkich chorych, poruszających się o własnych siłach, a także starszych i samotnych na MSZĘ ŚW. o godz. 10.00  Po  mszy św. specjalne nabożeństwo dla chorych, z błogosławieństwem chorych Najświętszym Sakramentem. Serdecznie prosimy  członków rodzin i sąsiadów ludzi starszych i chorych o pomoc w przyjściu czy przywiezieniu do kościoła na Mszę św.

 

2.   W przyszłą niedzielę, 17 lutego, o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie młodzieży  klas VII Szkół Podstawowych z naszej parafii, oraz ich obojga rodziców.   Młodzież spotyka się w ramach przygotowań do sakramentu BIERZMOWANIA.  Młodzież po mszy św. w przyszłą niedzielę otrzyma deklarację zgłoszenia do sakramentu Bierzmowania. Deklaracje te wypełnione i podpisane przez kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców zostaną przez młodzież złożone w kościele, w niedzielę 24 lutego, po mszach św.

  

3. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:

  Poniedziałek,  11 lutego – Matki Bożej z LOURDES.

  Czwartek, 14 lutego – Święto, Świętych CYRYLA i METODEGO – Patronów Europy.

 

4. Serdecznie dziękujemy Paniom i Panom za pomoc w poniedziałek, przy sprzątaniu w kościele i usuwaniu szopki i choinek.  Bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 5. Zapisanych na wyjazd, na czuwanie w dniu 4/5 marca prosimy  o wpłacanie kosztów przejazdu – 35 zł. Są jeszcze wolne miejsca, można się zapisać.

 

6.   W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelką życzliwość i gościnność, którą okazaliście nam kapłanom, przychodzącym do Was z Błogosławieństwem.  Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie byliście łaskawi złożyć, zarówno na potrzeby kościoła, jak i na kolędę. Swoimi spostrzeżeniami i uwagami będziemy dzielić się z Wami w ciągu roku duszpasterskiego.

 

7.    W miesiącu maju, jest możliwość wyjazdu na pielgrzymkę do LOURDES, SANTIAGO DE COMPOSTELA, FATIMY, AVILA, MONTSERRAT. Szczegóły pielgrzymek są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Ewentualni chętni na wyjazd mogą się zgłaszać w zakrystii.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odeszli nasi  parafianie:   śp. Sylwester KWIATEK l. 55,  Krystyna PALIŃSKA l. 76,  Kazimiera GROCHOWSKA l. 84, Jerzy KACZMAREK l. 65, Marianna MROŻEK l. 69,  Leokadia  WRÓBEL l. 82. Polecamy Dobremu Bogu spokój jego duszy, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek…..   

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

3  lutego 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA 

 

 1.    W dniu dzisiejszym, o godz. 15.00 msza św. i spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W czasie mszy św. dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy, aby dzieci przyniosły na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, świece od chrztu św. Dzieci przychodzą z obojga rodzicami.

 

2.    W dniu jutrzejszym, poniedziałek od godz. 8.30  zapraszamy Panów i Panie do posprzątania kościoła po choinkach i rozebranie żłóbka. Serdecznie zapraszamy.

3. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:

  Wtorek, 5 lutego – Św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

  Środa, 6 lutego – Św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.

 

4.  Przypominamy o możliwości wyjazdu na czuwanie na Jasnej Górze w dniu 4/5 marca / poniedziałek/wtorek/  kosztów przejazdu – 35 zł.

 

5.    Składamy serdeczne podziękowanie, rodzinom, które w minionym tygodniu przyjmowały nas z wizytą duszpasterską – kolędą.  Za wszelką życzliwość, serdeczność i złożone ofiary – Bóg zapłać!  

W najbliższym tygodniu  odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicach.

 

 Poniedziałek -  4 lutego,  od godz.  15.00

   Osiedle Legionów Polskich  1, 2, 3,4

               Od godz.  17.00

Osiedle Legionów Polskich  5, 6, 7

 

              Wtorek  -  5 lutego  od godz.  15.00

Rodziny, które z różnych racji nie mogły przyjąć kapłanów w czasie wyznaczonej kolędy,  a pragną tych odwiedzin i zgłoszą gotowość przyjęcia w tym dniu. Zachęcamy do zgłoszeń.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych  parafian:

Śp. Genowefę SZCZEŚNIAK l. 82,  Wacława  PIOTROWSKIEGO  l. 75.   Polecamy Dobremu Bogu spokój ich  dusz, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek…..   

      W poniedziałek 4 lutego o godz. 14.00 pogrzeb śp. Sylwestra KWIATKA l. 55 z ul. Nadole. Rodzina zaprasza na pogrzeb.

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

27 stycznia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Dzisiejszą niedzielą kończymy czas kolędowy. Była piękna i niepowtarzalna okazją, aby pięknymi pieśniami kolędowymi uwielbiać Pana.  Jak ten czas wszyscy przeżywaliśmy?  Czy kolędy były śpiewane w naszych domach rodzinnych?

 

2.   W SOBOTĘ - 2 lutego, święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. Przychodzimy tego dnia jakże licznie do naszych świątyń z gromnicami w dłoniach, aby je poświęcić. Święto to ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma nam przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i jakże bardzo często ciemne drogi naszego życia. W tej wędrówce przez życie chce nas prowadzić Matka Najświętsza, abyśmy nie zboczyli z drogi wiodącej nas na spotkanie z Jej Synem. Zapraszamy z gromnicami na msze św. w porządku niedzielnym; o godz.: 6.30, 8.00. 9.30,  11.00,  12.30,  i  18.00.   W czasie każdej mszy św. poświęcenie gromnic. Taca zbierana w ciągu całego dnia, przeznaczona jest na utrzymanie Zakonów Kontemplacyjnych.

     O godz. 17.00 w sobotę zapraszamy na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu DALBERGIA DUO, to zespół, który tworzą dwie artystki grające na MARIMBACH. MARIMBA to instrument melodyczny, którego klawiatura przypomina klawiaturę fortepianu, ale wykonana jest z drzewa różanego. Jest to instrument pochodzący z Afryki. W programie muzyka klasyczna, oraz oryginalne kompozycje pisane na te instrumenty. Serdecznie zapraszamy.

 

3.   W przyszłą niedzielę, 3 lutego, o godz. 15.00 msza św. i spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W czasie mszy św. dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy, aby dzieci przyniosły na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, świece od chrztu św., jeśli się zachowały. Na mszę św. dzieci przychodzą z obydwojga rodzicami.

 

4. W tym tygodniu przeżywać będzie; I PIĄTEK i I SOBOTĘ miesiąca.  Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. ,  spowiedź:  w I piątek, od godz. 15.00.  

W I SOBOTĘ, przypadająca w Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej odwiedziny chorych od godz.   8.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na comiesięczną ADORACJĘ  od godz. 19.00 – 20.00. 

 

5. We wtorek 29 stycznia na mszę św. o godz. 17.00. a po mszy św., na spotkanie zapraszamy uczestników spotkań „TALENT”, dla Pracodawców i Przedsiębiorców z naszego regionu.  Wtorek,  29 stycznia, godz. 17.00.

 

6.  Jak każdego roku, w dniu 4 marca (poniedziałek) organizowany jest wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie. Wyjazd o godz.  13.00, powrót następnego dnia  - we  wtorek, w godzinach rannych.  Chętni na wyjazd proszeni są o zgłaszanie się i zapisywanie  w zakrystii. Koszt przejazdu - 35 zł.  Zachęcamy.

 

7.  Przypominamy o możliwości zapisania się na pielgrzymkę do GRUZJI i ARMENII od 14 do 25 maja.

 

8.    Składamy serdeczne podziękowanie, rodzinom, które w minionym tygodniu przyjmowały nas z wizytą duszpasterską – kolędą.  Za wszelką życzliwość, serdeczność i złożone ofiary – Bóg zapłać!  

W najbliższym tygodniu  odwiedziemy rodziny mieszkające przy następujących ulicach.

                Poniedziałek –   28  stycznia od godz. 15.00,

 Osiedle J. Piłsudskiego 1, 1A, 1B, 2.

               Wtorek  -  29  stycznia,  od godz. 15.00

 Osiedle J. Piłsudskiego  3,  4,  5, 

              Środa -   30  stycznia, od godz.  15.00

Osiedle J. Piłsudskiego  6,  8,  9.

              Czwartek  -  31  stycznia,  od godz. 15.00

Osiedle  J. Piłsudskiego  10,  11.    

              Piątek –  1 lutego,  od godz. 15.00

Osiedle J. Piłsudskiego  12.  I  13.

 

   Poniedziałek -  4 lutego,  od godz.  15.00

   Osiedle Legionów Polskich  1, 2, 3,4

               Od godz.  17.00

Osiedle Legionów Polskich  5, 6, 7

 

              Wtorek  -  5 lutego  od godz.  15.00

Rodziny, które z różnych racji nie mogły przyjąć kapłanów w czasie wyznaczonej kolędy,  a pragną tych odwiedzin i zgłoszą gotowość przyjęcia w tym dniu. Zachęcamy do zgłoszeń.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych  parafian  śp. Dariusza CIBĘ l. 42,  Jerzego MOZALA l. 75, Włodzimierza STĘPNIA l. 65,  Mieczysława TKACZYKA  l. 68.  Polecamy Dobremu Bogu spokój ich dusz, oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek…..  

    

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO  „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

20 stycznia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Mijające święta, były dla każdego z nas okazją do ubogacenia wiary. Jak ten czas przeżyliśmy ? Czy wgłębiając się w tajemnice naszej wiary, staliśmy się bardziej autentycznymi ŚWIADKAMI CHRYSTUSA? Uczyńmy wszystko, co jest w zasięgu naszych możliwości by wiara nasza bardziej czytelnie i wyraźnie wzrastała! Niech wyrażone to zostanie w naszym lepszym i gorliwszym życiu.

 

2. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji bohaterów Powstania Styczniowego. W tym roku przypada 156  rocznica Powstania Styczniowego.  Po mszy św.,  procesja na cmentarz, do pomnika powstańców i zapalenie zniczy    Serdecznie zapraszamy.

 

3. Od  środy, 18 stycznia do 25 stycznia, przeżywamy w kościele TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Codziennie w czasie mszy św.  modlimy się w intencjach ekumenicznych kościoła. Do szczerej modlitwy w intencji jedności wszystkich wyznawców Chrystusa zachęcamy i zapraszamy.

 

4.    Od 22 do 27 stycznia trwać będą w PANAMIE 34 ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY, z udziałem delegacji młodzieży z całego świata, także z Polski. Wśród pielgrzymów jest też 1 przedstawicielka z naszej parafii. 

     Jak było zapowiadane w komunikacie Ks. Biskupa w najbliższą sobotę,  26 stycznia, w Kielcach w czuwaniu modlitewnym młodzieży w ramach „ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W PANAMIE”   weźmie udział delegacja młodzieży z naszej parafii z ks. Robertem.  To spotkanie młodzieży i jej uczestników polecamy modlitwie nas wszystkich.

 

5.   Jutro, 21 stycznia obchodzić będziemy DZIEŃ BABCI, a we wtorek 22 stycznia DZIEŃ DZIADKA. Pamiętajmy o tych ,szczególnie drogich nam osobach w naszej serdecznej i szczerej modlitwie za Nich.

 

6.    W sobotę , 26 stycznia – Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

 

7. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:

Poniedziałek, 21 stycznia  - Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

      Środa, 23 stycznia – Bł. Męczenników Podlaskich z Pratulina.

      Czwartek, 24 stycznia – Św. Franciszka Salezego, biskupa, doktora Kościoła.

      Piątek, 25 stycznia – Nawrócenie Św. Pawła Apostoła.

      Niedziela, 27 stycznia – Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

 

8.   Już dzisiaj zapraszamy w dniu 2 lutego – sobota – Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej na koncert w naszym kościele o godz. 17.00. Szczegóły koncertu podamy do wiadomości w ogłoszeniach duszpasterskich w przyszłą niedzielę

 

9.     Składamy serdeczne podziękowanie, rodzinom, które w minionym tygodniu przyjmowały nas z wizytą duszpasterską – kolędą.  Za wszelką życzliwość, serdeczność i złożone ofiary – Bóg zapłać!

     Na tablicy ogłoszeń i  na stronie internetowej nasze parafii podany jest program wizyty duszpasterskiej -  kolędy ode poniedziałku do zakończenia kolędy.

W najbliższym tygodniu  odwiedziemy rodziny mieszkające przy następujących

       ulicach.

                Poniedziałek –   21  stycznia od godz. 15.00,

 Osiedle Gen. Andersa 1.

               Wtorek  -  22  stycznia,  od godz. 15.00

 Osiedle Gen. Andersa 2.

 

               Środa -  23  stycznia, od godz.  15.00

Osiedle Gen. Andersa 3.

 

              Czwartek  - 24 stycznia,  od godz. 15.00

Osiedle Gen. Andersa 4.

 

              Piątek – 25  stycznia,  od godz. 15.00

Osiedle Gen. Andersa 5.

 

              Sobota – 26  stycznia,  od godz. 9.00

Osiedle Gen. Andersa 6.

                   Od godz.  15.00

Osiedle Gen. Andersa 7.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie: śp. Tomasz PAWŁOWSKI l. 66, Teresa TRZEPAŁKA  l. 67, Stefan TARNOWSKI l. 83,  Bogusława MROŻEK l. 87.   Polecamy Bogu spokój ich  dusz i  wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek……

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

13  stycznia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 

1.     Uroczystość dzisiejsza, kiedy w liturgii wspominamy Chrzest Pana Jezusa, niech będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z sakramentem Chrztu św. Niech będzie zwłaszcza okazją do uprzytomnienia sobie, że i my kiedyś zostaliśmy włączeni Kościoła przez chrzest święty i od tej pory za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy również odpowiedzialni. Chrzest jest więc sakramentem naszej wiary, jak również odpowiedzialności za Kościół święty.   Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Choć w kościołach naszych nadal będą śpiewane radosne pieśni, zwane kolędami, aż do dnia 2 lutego, Uroczystości OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

Dzisiaj o godz. 15.00 msza św.  dla  dzieci z klas trzecich, przygotowujące się do I Komunii św., oraz ich rodziców. 

 

2.     Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom za włączenie się do MARSZU ORSZAKU TRZECH KRÓLI.  Szczególnie dziękujemy dzieciom i młodzieży, oraz rodzinom z Domowego Kościoła i OAZY DOROSŁYCH, szczególnie Panu Pawłowi Wojtasikowi,  za wszelka pomoc w przygotowaniu do tego marszu. Część zbiórki z kremówek przeznaczony został na wsparcie Dzieła Misyjnego.  Wszystkim  serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!

  Dziękujemy także serdecznie dzieciom z naszej parafii za włączenie się w dzieło pomocy misjom. Jako „KOLĘDNICY MISYJNI” z kolędowania zebrali składkę w wysokości 1486. zł.  Przyjmującym kolędników dziękujemy za życzliwość, a kolędnikom za piękne świadectwo wiar i troski o misje. Wszystkim, Bóg Zapłać.

 

3.    W przyszłą niedzielę o godz.  9.30 msza św. w intencji rodzin, z ul. GAIK,  które w minionym czasie przyjmowały Matkę Bożą w figurze Fatimskiej.       Pielgrzymująca po rodzinach nasze parafii Matka Boża, w Figurze Fatimskiej rozpoczęła nawiedzać rodziny przy ulicy Dygasińskiego, a następnie będzie nawiedzać rodziny przy ulicy PRUSA. Wszystkie rodziny mające przeżywać nawiedzenie polecamy naszej modlitwie.

 

4. W przyszła niedzielę w czasie mszy św.  zamiast kazania będziemy śpiewać kolędy, zapoznając się z historią powstałych, a śpiewanych przez nas najpiękniejszych polskich i nie tylko polskich kolęd.

 

5. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 odprawiona będzie msza św. w intencji Powstania Styczniowego. Będzie polecać uczestników tego patriotycznego zrywu Polaków, prosząc także o błogosławieństwo dla Ojczyzny.

 

6. Od 18 do 25 stycznia przeżywać Tydzień Ekumeniczny, Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan. Będziemy przez cały tydzień o tej intencji modlitewnej Kościoła pamiętać. Zapraszamy do modlitwy wszystkich.

 

7.     Serdeczne  Bóg zapłać rodzinom; które przyjęły nas w minionym tygodniu z kolędą, dziękujemy za wszelką życzliwość.  W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

 

     Poniedziałek  - 14 stycznia, od godz.  15.00

Ul. Polna, ul. Kościuszki,  domki,  blok  3a,  10

     Od godz. 17.00  ul. Kościuszki blok 16.

  

  Wtorek -  15  stycznia,  od godz.  15.00

Plac Zwycięstwa,  Osiedle Kościuszki 1  i  2

     Od godz. 17.00  Osiedle Kościuszki  3  i 4.

 

      Środa -  16 stycznia,  od godz.  15.00

Osiedle Kościuszki  5,  6.  8.

Od godz.  17.00   Os. Kościuszki  7

 

      Czwartek -  17 stycznia,  od godz.  15.00

Osiedle Kościuszki 9, 10,  11.

 

       Piątek – 18 stycznia,  od godz.  15.00

Osiedle Kościuszki  12,  13

 

        Sobota  -  19 stycznia,  od godz. 9.00

Osiedle  Leszka Czarnego, Staszica – domki i blok

              Od godz. 15.00

 Ul. Sądowa (domki i bloki)

 

W minionym tygodniu do wieczności odszedł  nasz parafianin; śp. Andrzej  ZAJĄC  l. 64  Polecamy Bogu spokój jego  duszy i  wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek……    We wtorek o godz. 13.00 pogrzeb naszego parafianina śp. Tomasza PAWŁOWSKIEGO l. 66, z Os. Piłsudskiego. Rodzina zaprasza na pogrzeb.

  

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,   

    O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

6 stycznia 2019 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

 

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, popularnie zwana uroczystością TRZECH KRÓLI. W kościołach święcone  są: kreda, którą zgodnie z pradawnym polskim zwyczajem na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, ze jak kiedyś oni, tak i my teraz chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia. Oznakowanie drzwi w naszych domach posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie czekają. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego, polskiego zwyczaju.          Serdecznie zapraszamy dzisiaj   na marsz z ORSZAKIEM TRZECH KRÓLI.   O godz. 12.30  spotykamy się w naszym kościele, na mszy św.  /sumie/  Bezpośrednio po sumie,  wyruszamy w marszu ulicami naszego miasta pod budynek Starostwa Powiatowego, przy ul. Mickiewicza, gdzie odbędzie się KOLĘDOWANIE. W czasie kolędowania tradycyjne „ CIASTO TRZECH KRÓLI” Wszystkich parafian i mieszkańców Buska  dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

2.   Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom, oraz ich opiekunom, z Panem Pawłem na czele za włączenie się w piękne dzieło „KOLĘDOWANIA MISYJNEGO”  na rzecz pomocy dzieciom w Rwandzie i Burundi. Wszystkim, którzy przyjęli kolędników dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Wszystkim Bóg zapłać!

 

3.   W następną niedzielę,  13 stycznia będziemy przeżywać NIEDZIELĘ CHRZTU PANA JEZUSA. Będziemy mieli okazję do przybliżenia każdemu z nas, że i my przez chrzest święty zostaliśmy powołani do budowania Królestwa Bożego już tutaj na ziemi.

    W przyszłą niedzielę 13 stycznia o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy.

    Jak zapowiadaliśmy, 13 stycznia /niedziela/  w Kielcach w Hali Legionów ul. Leszka Drogosza o godz. 18.00 będzie „Misterium  - BETLEJEM w Kielcach” Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata, w wykonaniu znanych artystów.  Tym, którzy się zapisali na koncert o zapłacili za bilety, prosimy  w środę o odebranie biletów.

 

4.  W przyszłą niedzielę o godz.  9.30 Msza św. w intencji rodzin z ul. Zacisze,  Wesołej, Szarych Szeregów,  które w minionym czasie przyjmowały Matkę Bożą w figurze Fatimskiej, pielgrzymującą po naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.

 5.     Serdeczne  Bóg zapłać rodzinom; które przyjęły nas w minionym tygodniu z kolędą, dziękujemy za wszelką życzliwość.  W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

 

Poniedziałek – 7 stycznia od godz. 15.00

Ul. Łagiewnicka,  Pileckiego, Rajskie Ogrody.

/od miasta po obu stronach ulicy/

Ul. Grunwaldzka, Krótka

 

Wtorek – 8 stycznia od godz.  15.00

Ul. Jagiellońska,  ,  Szaniecka,  Langiewicza,  ul. Prusa

 

Środa – 9 stycznia,  od godz. 15.00

Ul. Żeromskiego,  Korczaka,   Mała, Niwa ,  Skałki,  Partyzantów.

 

Czwartek – 10 stycznia, od godz.  15.00

Plac Targowy, Piekarska Boczna, Mickiewicza, Ul. Batorego, Orła Białego,

Ul. Poprzeczna i Kilińskiego

 

Piątek  - 11 stycznia,  od godz. 15.00

  Ul. Ppłk-a Srogiego, ul. Dąbrowskiej,  Orzeszkowej, Kochanowskiego, Rej

     Od godz.  17.00

Ul. Sienkiewicza, Konopnickiej, Broniewskiego, Różana.

 

Sobota -  12 stycznia  od godz.  9.00

Ul. Bohaterów Warszawy  /od początku i od końca/

   Od godz.  15.00

 Ul. Promyk, Złota,  Jasna.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie; śp.  Stefan JABŁOŃSKI  l. 79,  Marianna PRZEKOTA l. 87,  Maria LACKORZYŃSKA-TOCZKOWSKA, l. 90;   Wanda  PRZEKOTA l. 76.   Polecamy Bogu spokój ich   dusz i  wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek……

We wtorek o godz. 13.00 pogrzeb sp. Andrzeja ZAJĄCA l. 64 z ul. Łagiewnickiej. Rodzina zaprasza na pogrzeb.

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,  

    O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO

                               „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

30  GRUDNIA  2018 r..

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 

1.   Dzisiejszą  niedzielę,  przeżywamy  jako niedzielę  Świętej Rodziny,  Jezusa, Maryi i Józefa. Niech Najświętsza Rodzina z Nazaretu będzie dla naszych rodzin ostoją i wsparciem, a przede wszystkim wzorem w tych niełatwych czasach. Trzeba nam odnowy życia. Odczuwamy to bardzo w naszym codziennym, polskim życiu. Ta odnowa może dokonać się tylko w rodzinie i poprzez rodzinę kierowaną Bożym prawem i przy Bożej pomocy.  

     Cały czas trwamy w radości z narodzenia Jezusa Chrystusa – naszego Zbawiciela. Uwielbiajmy GO, śpiewając i nucąc cudowne pieśni tego okresu, zwane kolędami.

 

      2.   Jutrzejszy dzień, poniedziałek jest ostatnim dniem roku. Zapraszamy na „NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO – PRZEBŁAGALNE”  jutro  o godz.  16.30.

 

 3. Pojutrze, we wtorek 1 stycznia UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. Msze św. odprawiane w porządku niedzielnym. Zapraszamy.

 

4.    W tym tygodniu przypadają I CZWARTEK, PIĄTEK i SOBOTA MIESIĄCA.  Zapraszamy do Komunii św. W I SOBOTĘ zapraszamy do uczestnictwa w comiesięcznej ADORACJI – początek po mszy św. o godz. 17.00, zakończenie o 20.00. W tym miesiącu wyjątkowo, ponieważ w sobotę od rana chodzimy po kolędzie nie będzie odwiedzin chorych.

 

5. W przyszłą niedzielę6 STYCZNIA przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, popularnie zwaną uroczystością TRZECH KRÓLI. W kościołach święcona będzie kreda, którą zgodnie z pradawnym polskim zwyczajem na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, ze jak kiedyś oni, tak i my teraz chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia. Oznakowanie drzwi w naszych domach posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie czekają. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego, polskiego zwyczaju.  W czasie każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Serdecznie zapraszamy w uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - TRZECH KRÓLI  na marsz z ORSZAKIEM TRZECH KRÓLI. O godz. 12.30  spotykamy się w naszym kościele, na mszy św.  /sumie/. Bezpośrednio po sumie,  wyruszamy w marszu ulicami naszego miasta pod budynek Starostwa Powiatowego, przy Al. Mickiewicza, gdzie odbędzie się KOLĘDOWANIE. W czasie kolędowania tradycyjne „CIASTO TRZECH KRÓLI”. Wszystkich parafian i mieszkańców Buska już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

6.  W ramach troski o Misyjne Dzieło Kościoła Powszechnego, dzieci z naszej parafii włączyły się w troskę o misje w świecie. Z tej racji kolędują po naszej parafii a zbierane z tej okazji ofiary przeznaczane będą na misyjne dzieła Kościoła Świętego, w tym roku dla dzieci z RWANDY i BURUNDI. Bardzo serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH, gdy będą nawiedzać z kolędami nasze domy. Odwiedzą je w Nowy Rok, oraz w piątek, 4 i sobotę 5 stycznia. W Uroczystość Trzech Króli o godz. 11.00 podsumowanie kolędowania „Kolędników Misyjnych”.

 

7.     Jak zapowiadaliśmy, 13 stycznia /niedziela/  w Kielcach w Hali Legionów ul. Leszka Drogosza o godz. 18.00 będzie Misterium - „BETLEJEM w Kielcach” Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata, w wykonaniu znanych artystów.

 Koncertowi będą towarzyszyć akcje charytatywne: „Głodnych nakarmić” i „Ambasadorzy Miłosierdzia”, mające na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Bilety można zamawiać w zakrystii, wpłacając wartość biletu; Ceny biletów 80, 60, 50 zł /ceny w zależności od miejsca na widowni/. Po wpłaceniu za bilet, otrzymamy go w tygodniu przed koncertem. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w tym wspaniałym i pożytecznym, a zarazem pięknym wydarzeniu.  Szczegóły są  na tablicy ogłoszeń.

 

 8.  Serdeczne Bóg zapłać rodzinom, które przyjęły nas w minionym tygodniu z kolędą, dziękujemy za wszelką życzliwość.  W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

 

       Środa,  2 stycznia  od godz. 15.00;

             Ul. Siesławska, Młyńska, Wesoła /dawna Gwardii Ludowej/, Szarych Szeregów, Działkowicza, Wspólna,  Zacisze;  Ogrodowa

 

             Czwartek,   3 stycznia  od godz. 15.00;

              Ul. Nadole,  Reymonta, Źródlana i Stawowa

 

             Piątek,  4 stycznia,  od godz.  15.00

              Królowej Jadwigi, Hołdu Pruskiego

 

             Sobota, 5 stycznia,  od godz.  9.00

             ul. Wojska Polskiego i Mikułowicka 

                                                 od godz. 15.00

             ul. Szydłowska,  ul. Dygasińskiego

 

 UWAGA! Ponieważ codziennie po południu wszyscy księża uczestniczą w WIZYCIE DUSZPASTERSKIEJ – KOLĘDZIE, dlatego przez czas kolędy  kancelaria w godzinach popołudniowych będzie nieczynna. Wszelkie sprawy z wyjątkiem  pogrzebowych,   prosimy załatwiać przed południem.  Dziękujemy za zrozumienie zaistniałej sytuacji.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie;  śp. Leszek SKIBA l. 62,  Janina DOMAGAŁA l. 83. Bożemu Miłosierdziu polecajmy spokój Ich dusz, oraz wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek …

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE  O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

23 grudnia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Już za dwa dni święta Bożego Narodzenia. Czy do przeżywania ich prawdziwie po chrześcijańsku odpowiednio się przygotowujemy. Narodzenie Pana świętujmy z czystym sercem. W ten sposób ukażemy nie tylko sobie, ale i innym, właściwy wymiar i sens świętowania Bożego Narodzenia. Niech wyrazi się ono nie tylko przez upominki, zastawiony stół i ustrojone zielone drzewko, ale przede wszystkim przez ukazanie sensu i znaczenia tego faktu, że Bóg wkroczył w nasze życie, w historię całej ludzkości i w ten sposób naszemu życiu nadał wymiar Boży.

 

2. Jutro – 24 GRUDNIA - WIGILIA. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To wspaniała, jedyna i może już dla nas niepowtarzalna w ciągu roku okazja do pojednania, scalenia naszych tak często powaśnionych i skłóconych ze sobą rodzin. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd i pastorałek.   

     Jutro, 24 grudnia,  przypadają imieniny naszego Ks. Prefekta Adama. Składamy Mu z tej racji najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg obdarza księdza wszelkimi łaskami i obfitością swojego błogosławieństwa. Ks. Adamowi składając serdeczne życzenia,  mówimy - „SZCZĘŚĆ BOŻE”. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, a wśród nich naszemu Szafarzowi  Panu Adamowi Biskupowi także składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia, niech Pan Bóg obficie Im błogosławi. Także mówimy Im Szczęść Boże!  

 

  JUTRO o północy UROCZYSTA PASTERKA. Ofiary zbierane w czasie Mszy św. w nocy przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia. PASTERKĘ poprzedzi o godz.  23.15  Nabożeństwo Słowa Bożego z odśpiewaną Nowenną do Bożego Narodzenia. Do udziału w nabożeństwie serdecznie zapraszamy.  Msze Św. w UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA  w porządku niedzielnym. Dodatkowo o godz. 14.00 Msza Św. z sakramentem CHRZTU ŚW.

 

3. W ŚRODĘ,  26 grudnia  II DZIEŃ ŚWIĄT   – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Porządek Mszy Św. – niedzielny.  W czasie mszy św. Słowo Świąteczne Rektora KUL. Taca zbierana w tym dniu jest z przeznaczeniem na KUL.

 

4. W czwartek, 27 grudnia przypada Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Z tej racji w kościołach błogosławi się wino, aby jako sakramentale chroniło ludzi przed zatruciami i chorobami, tak jak ochroniło Św. Jana Apostoła. Zapraszamy do kościoła na pobłogosławione wino na Msze św. o godz. 6.30 i 17.00.

     Św. Jan jest Patronem naszego Ks. Biskupa Ordynariusza Jana PIOTROWSKIEGO. Pamiętajmy o Nim w tym dniu w szczególnej za Niego modlitwie.

 

5. Są jeszcze świece CARITAS „Wigilijna Pomoc Najbiedniejszym”. Zachęcamy do ich zabierania. Jeżeli są jeszcze rodziny, które nie mają poświęconego opłatka wigilijnego, mogą się zgłosić do Pana Organisty i Pana Kościelnego.

 

6. Zachęcamy do zabrania „OGNIA BETLEJEMSKIEGO”, który niech oświeca nasze przystrojone na święta domy.  Nie zapomnijmy także o dobrej, religijnej lekturze na święta. Polecamy szczególnie czasopisma religijne:  NIEDZIELĘ i GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

 

7. Od piątku, 28 grudnia pragniemy rozpocząć coroczne „ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE” zwane KOLĘDĄ.

PIĄTEK, 28 grudnia od godz. 15.00 ul. Witosa, Zachodnia, Dmowskiego, Gaik, Zielona i Objazdowa.

SOBOTA, 29 grudnia od godz. 9.00  ŁAGIEWNIKI. Jak każdego roku z czterech  stron. (kolęda obejmuje wszystkie ulice Łagiewnik)

 

8. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia obchodzimy ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA.

 

W minionym tygodniu nikt z naszej wspólnoty parafialnej nie odszedł do wieczności. Bogu niech będą dzięki!  

Bożemu Miłosierdziu polecamy spokój jego duszy, oraz wszystkich  wiernych zmarłych.  Wieczny odpoczynek…..

 

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC.

 


 

16 grudnia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERKIE – III NIEDZIELA ADWENTU /GAUDETE/

 

1.  Czas ADWENTU, który rozpoczął nowy ROK LITURGICZNY, stawia przed nami wiele zadań duszpasterskich, oraz wzywa nas do realizacji zobowiązań, do których jesteśmy powołani przez sakrament Chrztu św. i naszą przynależność do Wspólnoty Kościoła.

•       Tematem tegorocznego Programu Duszpasterskiego jest „W MOCY BOŻEGO DUCHA”. Trzeba nam zadawać sobie pytanie: co możemy i co powinniśmy uczynić, aby z pomocą Ducha św.  Ducha Św., umacniać swoje życie w wierze i gorliwie dążyć do zbawienia?

 

2.     Adwentowy czas jest okazją do rozsądnego spojrzenia na nasze zabiegane życie.  Okazją do refleksji  nad uciekającym w czasie i przemijającym naszym życiem. Każdy mijający dzień zbliża nas do naszego ziemskiego spełnienia, do spotkania z Panem Bogiem by otrzymać nagrodę lub karę ?!

  Zbliżająca się UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA niech nas zmobilizuje do wyhamowania w „pędzie”  za wartościami materialnymi, a zwróci nasze oczy i serca ku duchowym wartościom. Bądźmy do świąt dobrze przygotowani w naszym wnętrzu.!

   Zapraszamy codziennie na RORATY o 6.30  i 17.00, na godzinki o 6.00,  na NOWENNĘ DO DZIECIĄTKA JEZUS - / przed mszami św./ Zapraszamy do spowiedzi,  spowiadamy rano i wieczorem /przed mszami świętymi/.

       Na mszę św.  we wtorek,  18 grudnia, o godz.  17.00 zapraszamy Przedsiębiorców i Pracodawców naszego regionu na kolejne spotkanie w ramach comiesięcznego spotkanie „DUSZPASTERSTWA TALENT”.

 

3.    Nie zapomnijmy o świecy na stół wigilijny, która jest znakiem naszej wrażliwości i pamięci o biednych. Świece przy wyjściu z kościoła – ofiara 5 zł.

 

4.  SCHOLKĘ MŁODZIEŻOWĄ I DZIECIĘCĄ zapraszamy na „OPŁATKOWO-ŚWIĄTECZNE”  spotkanie  w piątek, 21 grudnia  -  po mszy św. o godz. 17.00

           Także w  piątek,   po mszy św. o godz. 17.00 „Spotkanie  OPŁATKOWE”  Akcji  Katolickiej, oraz ŻYWEGO RÓŻAŃCA i Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Serdecznie zapraszamy

 

5.     W  dniu 24 grudnia przypadają imieniny naszego Ks. Prefekta ADAMA.  Z tej racji w przyszłą niedzielę 23 grudnia o godz. 11.00 w  intencji ks. Adama będzie odprawiona msza św. i złożymy ks. Adamowi imieninowe życzenia.

 

6. W piątek,  21 grudnia od godz. 8.30 zapraszamy chętnych do pomocy przy ustawianiu choinek i montażu szopki.  Potrzebne będą  każde ręce.

 

7. Zainteresowanych sakramentem CHRZTU Św. informujemy, ze będzie udzielany w  Uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia w czasie Mszy św. o  godz. 14.00. Przygotowanie przed chrztami w najbliższy czwartek, 20 grudnia po mszy św. o godz. 17.00 /około 17.30/ w kościele. Na przygotowanie liturgiczne powinni przyjść rodzice i chrzestni, a także i ci, którzy mają być chrzestnymi poza naszą parafia i będą potrzebować zaświadczenia z naszej parafii .

 

8. Od ponad roku po naszej parafii, wśród naszych rodzin pielgrzymuję Najświętsza Maryja Panna w figurze Fatimskiej. Bardzo cieszymy się że wiele rodzin przez to nawiedzenie ma możliwość ubogacenia swojego życia religijnego i to czyni. Bogu niech będą za to dzięki.  Martwi nas to, że jest wiele rodzin, które rezygnuje z tego ważnego religijnego przeżycia. Nie wnikamy i nie chcemy wnikać w rodzinne sprawy. Dziwią nas natomiast różne komentarze, typu, że to niemodne, nieżyciowe i inne. Nie ulegajmy tym komentarzom i opiniom;  Niech w naszych sercach i umysłach odradza się pragnienie głębszych przeżyć religijnych. Nawiedzenie Matki Bożej jest taką szczególną okazją. W  najbliższych tygodniach  Matka Boża nawiedzi rodziny przy ulicach; Wesołej, Działkowicza, Szarych Szeregów, Szanieckiej, Mikułowickiej. Jeszcze raz zachęcamy rodziny do przyjęcia Matki Bożej w figurze Fatimskiej.

 

9. W ostatnich dniach zgłoszono nam chorych do odwiedzin.  Odwiedzimy zgłoszonych chorych w najbliższą sobotę, 22 grudnia od godz. 8.30.

 

     W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian;  śp. Jerzego BUCHTĘ l. 87;  Stanisława BLICHIEWICZA  l. 89,  Barbarę KOSMALĘ l. 75. Bożemu Miłosierdziu polecamy spokój ich  dusz, oraz wszystkich  wiernych zmarłych.  Wieczny odpoczynek…..

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA” O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

2 grudnia  2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -  I  NIEDZIELA ADWENTU

 

1.   Wkraczamy w dniu dzisiejszym w czas Adwentu, który jest czasem naszego podwójnego oczekiwania: na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Wcielenia w Boże Narodzenie, oraz na przyjście Chrystusa w czasach ostatecznych. Warto w tych adwentowych dniach poświęcić więcej czasu na zadumę i refleksję nad swoim życiem, które jest pielgrzymowaniem na spotkanie z Panem w Królestwie Niebieskim. Zapraszamy codziennie w adwencie na Mszę Świętą RORATNIĄ, rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Na RORATY o 17.00 szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Dzieci, od czwartku,  będą otrzymywać codziennie obrazki.  Będą do domu zabierać codziennie figurkę Matki Bożej, która będzie szczególnie przez Rodzinę dziecka adorowane. O godz. 6.00 przed RORATAMI, będziemy codziennie śpiewać Godzinki o Matce Najświętszej.  Zapraszamy.

2.   Od dzisiaj rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. 

Uczyńmy wszystko, abyśmy sami i nasi bliscy w tych rekolekcjach wzięli czynny udział.  Rekolekcjonistę – Ks. Kazimierza,  oraz wszystkich parafian dobrej woli polecamy modlitwie nas wszystkich. Do udziału w rekolekcjach serdecznie zapraszamy. Taca zbierana w ostatnim dniu rekolekcji, w środę będzie wyrazem naszego podziękowania  za dar rekolekcji naszemu rekolekcjoniście. Uczynimy to w głębi naszych dobrych serc.

3.   W sobotę, 8 GRUDNIA przeżywać będziemy w naszej parafii DZIEŃ ODPUSTU PARAFIALNEGO. UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA  NMP. Msze św. o godz. 6.30, 8.00,  10.00, 12.00 (uroczysta suma), 16.00 (Bierzmowanie), 18.00.

W czasie tego świątecznego dnia w godz. 12.00-13.00 jest czas tzw. GODZINY SZCZEGÓLNEJ ŁASKI. Zachęcamy do szczerej modlitwy w czasie tej godziny łaski.

     W tym dniu,  w uroczystość odpustową,  Ks. Biskup Andrzej KALETA – nasz rodak - o godz. 16.00 udzieli sakramentu BIERZMOWANIA grupie młodzieży gimnazjalnej z naszej parafii.

Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, świadków, oraz  członków rodziny prosimy, aby przystąpili  do spowiedzi w czasie rekolekcyjnej spowiedzi we wtorek, 4 grudnia.

 

4.     W przyszłą niedzielę,  9 grudnia, która jest nazywana „Niedzielą Kościołów Wschodnich” po mszach św. będą do puszek zbierane ofiary na rzecz biednych kościołów wschodu.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. na któej dzieci otrzymają pobłogosławione medaliki. Po niej spotkanie formacyjne dla rodziców.

 

 5.     W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:   

       Poniedziałek, 3 grudnia -  Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

       Wtorek,  4 grudnia – Św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników i hutników.

      Czwartek, 6 grudnia – Św. Mikołaja, biskupa tak bardzo ulubionego przez dzieci.

      Piątek, 7 grudnia – Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

 

6. W najbliższą niedzielę, 9 grudnia przypada 1. rocznica Święceń Biskupich Ks. Bpiskupa Andrzeja KALETY – naszego rodaka. Zapraszamy w niedzielę na mszę św. w Jego intencji o godz. 12.30. Polecamy osobę Ks. Biskupa Andrzeja modlitwie nas wszystkich.

  

7. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK i  I PIĄTEK MIESIACA. Zapraszamy na mszę św. o 6.30, 17.00. Zachęcamy do skorzystania w tym miesiącu za spowiedzi w czasie rekolekcji.   Dzieciom podpiszemy obrazki po mszy św. w I Piątek.

 

8. Są już do nabycia  „BOŻONARODZENIOWE ŚWIECE WIGILIJNE” jako pomoc CARITAS najbiedniejszym rodzinom. Cena 5 zł. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to coroczne piękne dzieło.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszego  parafianina; śp .Henryka MARCA  l.88 .    Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój jego duszy, orz wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek …….. 

   

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA  W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,  GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 

 


Na górę

Korzystanie ze strony internetowej Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku-zdroju, oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji na temat cookies oraz ich ustawień można znaleźć tutaj Polityka plikow cookie.

Rezygnuję