:: Ogłoszenia parafialne


Dodano: 2017-07-22 16:37:52

      

                                                                                                  23  LIPCA  2017  R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.     Z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, dzisiaj po mszach św. o godz. 9.30  i 12.00  błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Składane z tej racji ofiary, są przeznaczone na zakup samochodów dla misjonarzy, Serdeczne Bóg zapłać!

 

2.   W sobotę - 5 sierpnia, rozpoczyna się nasza Kielecka Pielgrzymka wyruszająca z pobliskiej Wiślicy. Przypominamy, że w zakrystii można otrzymać karty uczestnika pielgrzymki. Niech pielgrzymka Kielecka będzie dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem.

 

3.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy;

Wtorek, 25 lipca Św. Apostoła JAKUBA, oraz Św. Krzysztofa.

Środa, 26 lipca Św. Anny i Św. Joachima, Rodziców Matki Najświętszej.

Sobota,  29 lipca – Św. Marty

 

4. W naszym mieście od wielu lat działa fundacja Św. Brata Alberta, która stara się realizować budowę  HOSPICJUM dla ludzi potrzebujących pomocy, zwłaszcza z naszej buskiej społeczności.  Z tej racji w parafiach naszego buskiego dekanatu organizowana jest zbiórka funduszy na ten cel. W dniu 30 lipca, tj. w przyszła niedzielę taka zbiórka będzie przy kościołach buskich, także przy naszym kościele. Bardzo serdecznie prosimy i zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli o materialne wsparcie tego bardzo potrzebnego dzieła w naszym mieście.

 

         W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszego parafianina śp. Władysława  ADAMCZYKA l. 88 .  Polecamy Bożemu Miłosierdziu spokój  dusz  wszystkich wiernych zmarłych.     Wieczny odpoczynek …… 

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,

   O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO   

                MIŁOSIERDZIA”,

   O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC                                                

 


Na górę
„Wiara nie jest światłem rozpraszającym wszystkie ciemności, ale lampą, która w nocy prowadzi nasze kroki, a to wystarcza by iść.”
Franciszek (papież)
Liczba odsłon:

1612


Korzystanie ze strony internetowej Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku-zdroju, oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Politykę plikow cookie.