:: Ogłoszenia parafialne


Dodano: 2017-09-17 11:09:14

                                                                                                                            17  września 2017.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Cała diecezja przeżywa dni żałoby, po śmierci długoletniego Pasterza Kościoła Kieleckie, Ks.. Biskupa Kazimierza Ryczana. Jeżeli ktoś chciałby uczestniczyć w uroczystościach żałobnych w Kielcach w poniedziałek, czy wtorek może to uczynić w sposób indywidualny.  Szczegóły NABOŻEŃSTW POGRZEBOWYCH, w poniedziałek i we wtorek można przeczytać na tablicy ogłoszeń.

 

1.   Dzisiaj,  o godz. 15.00 Msza św. oraz spotkanie młodzieży klas trzecich gimnazjum, oraz ich rodziców. Młodzież ta przygotowywana jest do sakramentu BIERZMOWANIA.  Obecność na spotkaniach młodzieży klas trzecich, oraz rodziców obowiązkowa.

      Dzieci z klas trzecich szkół podstawowych, które przygotowują się do I Komunii zapraszamy z rodzicami wyjątkowo,  w przyszłą NIEDZIELĘ, 24 września na godz. 15.00 na mszę św. i spotkanie. W czasie mszy św.  dzieci otrzymają poświęcone różańce, które będą służyć im w przygotowaniu do I Komunii św.. Dzieci i rodziców serdecznie zapraszamy!

 

 2.   Jutro, poniedziałek 18 września,  Polska MŁODZIEŻ i DZIECI przeżywają święto swojego patrona,  Św. Stanisława KOSTKI. Z racji święta patronalnego zapraszamy na nabożeństwa;

Jutro – PONIEDZIAŁEK – 18  WRZEŚNIA.

    Dzieci ze szkół podstawowych:o godz.  16.00 klasy „0” – III,  o godz. 17.00 klasy IV-VII

 Natomiast młodzież szkół ponadgimnazjalnych, oraz młodzież gimnazjalną, a szczególnie  młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy też jutro – poniedziałek na mszę św. o godz. 18.00, po mszy św. nabożeństwo.

 

3.   W przyszła niedzielę, na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin. Jest możliwość wyjazdu na Jasną Górę. Wyjazd w niedziele 24 września o godz. 5.30, koszt 35 zł.  Zapisy w zakrystii. Prosimy o uregulowanie kosztów przejazdu, tych, którzy się już zapisali, oraz sprawdzenie w środę, czy wyjazd dojdzie do skutku. Na razie jest zapisanych tylko kilkanaście osób

 

4.   W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:

Czwartek – 21 września, Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 Sobota – 23 września,  Św. Ojca PIO z Pietrelciny

  5.   W najbliższą sobotę – 23 września odbędzie RAJD ŚWIĘTOKRZYSKI, do udziału w którym zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież. Zapisy w zakrystii.     Zachęcamy do uczestnictwa w rajdzie. Wyjazd w sobotę o godz. 6.30 ze Starego Dworca. Zapisy przyjmujemy do poniedziałku  - włącznie. Koszt udziału w rajdzie 25 zł. /w tym jest cena dojazdu do miejsca wyjścia i powrót do Buska Zdroju/

 

6.    W dniach 23 - 24 września w Sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum  Kultury odbędą się VIII Buskie Warsztaty GOSPEL /muzyki religijnej/. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Szczegóły imprezy na tablicy ogłoszeń.

 

7.  W dniu dzisiejszym,  o godz. 17.15 w naszym kościele  Młodzież z Zespołu Teatralnego „PEGAZ”  z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1. zaprasza na spektakl słowno – muzyczny O MATCE BOZEJ, z racji 300 SETNEJ Rocznicy Koronacji Najświętszej Maryji Panny Częstochowskiej. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Młodzieży  z zespołu „PEGAZ” i ich opiekunkom serdecznie,  już dzisiaj dziękujemy.

 

 * W związku z udziałem, nas księży w pogrzebie Ks. Biskupa K. Ryczana, bardzo prosimy rodziny, które zamówiły intencje mszalne we wtorek 19 września,  o godz. 18.00,  serdecznie prosimy o kontakt z nami dzisiaj w zakrystii. Będziemy musieli dokonać zmiany godziny odprawienia zamówionych mszy św.  Za zmianę, serdecznie przepraszamy.

 

      W przyszłą niedzielę,  24 września,  decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza przed kościołami w naszej diecezji będzie zbiórka ofiar do puszek na fundusz  CARITAS KOŚCIELNEJ diecezji Kieleckiej. Zachęcamy do wsparcia tak bardzo ważnego i pożytecznego dzieła w naszej diecezji.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian:

śp. Mariana KERCZA l. 63,  Krystynę WOŹNIAK l. 68,  Wacława SEWERYNA  l. 91,  Halinę  KRZEMIŃSKĄ l. 70,  Mariana SZYMASZKA  l. 61.   Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój ich dusz,  oraz wszystkich naszych zmarłych.      Wieczny odpoczynek ……..

                                                                                                          

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,

     O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO 

                                MIŁOSIERDZIA”,

     O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

                   


Na górę
„Jeżeli kochasz, czas znajdziesz, nie mając ani jednej chwili.”
Jan Twardowski
Liczba odsłon:

11289


Korzystanie ze strony internetowej Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku-zdroju, oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Politykę plikow cookie.