:: Ogłoszenia parafialne


Dodano: 2018-01-13 23:26:11

14 stycznia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Mijające święta, były dla każdego z nas okazją do ubogacenia wiary. Jak ten czas przeżyliśmy? Czy wgłębiając się w tajemnice naszej wiary, staliśmy się bardziej autentycznymi ŚWIADKAMI CHRYSTUSA? Uczyńmy wszystko, co jest w zasięgu naszych możliwości by wiara nasza bardziej czytelnie i wyraźnie wzrastała! Niech wyrażone to zostanie w naszym lepszym i gorliwszym życiu.

 

2. W przyszła niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji bohaterów Powstania Styczniowego. W tym roku przypada 155. rocznica Powstania Styczniowego. 

 

3. Od 18 do 25 stycznia, przeżywamy w kościele TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Codziennie w czasie mszy św.  modlimy się w intencjach ekumenicznych kościoła. Do szczerej modlitwy w intencji jedności wszystkich wyznawców Chrystusa zachęcamy i zapraszamy.

 

4.    Przypominamy o możliwości zakupu biletów w zakrystii na wspaniały koncert „Betlejem w Kielcach” w sobotę, 20 stycznia o godz. 18.00 w HALI LEGIONÓW. Zachęcamy i zapraszamy.

 

5.     Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom, które w minionym tygodniu przyjmowały nas z wizytą duszpasterską – kolędą.  Za wszelką życzliwość, serdeczność i złożone ofiary – Bóg zapłać!

  

W najbliższym tygodniu  odwiedziemy rodziny mieszkające przy następujących ulicach.

 

                Poniedziałek – 15 stycznia od godz. 15.00,

Ul. Kościuszki domki, bloki 3a, 10, 16.  Osiedle Kościuszki 1.

    Od godz.  17.00    Osiedle Kościuszki, bloki 2, 3.

 

               Wtorek  -  16 stycznia,  od godz. 15.00

 Osiedle Kościuszki, bloki  4, 5,  8, 9.

     Od godz. 17.00 Os. Kościuszki bloki  6,  7.

 

               Środa -  17  stycznia, od godz.  15.00

Osiedle Kościuszki,   bloki  10,11,  12, 

 

              Czwartek  - 18 stycznia,  od godz. 15.00

Osiedle LESZKA CZARNEGO, Osiedle Kościuszki  13,  Os. Piłsudskiego 1,  1A, 

 

              Piątek – 19 stycznia,  od godz. 15.00

Osiedle Piłsudskiego 1B, 2,  3, 4. 5

 

              Sobota – 20 stycznia,  od godz. 9.00

Ul. Bohaterów Warszawy

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie: śp. Władysława KARPIŃSKA l. 86, Irena CIBA  l. 85, Grzegorz LACKORZYŃSKI l. 60, Stanisław PRUSKI l. 79, Zbigniew JASTRZĄB, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,  

    O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

   

 


              

                                                                         7  stycznia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

     

1.     Uroczystość dzisiejsza, kiedy w liturgii wspominamy Chrzest Pana Jezusa, niech będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z sakramentem Chrztu św. Niech będzie zwłaszcza okazją do uprzytomnienia sobie, że i my kiedyś zostaliśmy włączeni Kościoła przez chrzest święty i od tej pory za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy również odpowiedzialni. Chrzest jest więc sakramentem naszej wiary, jak również odpowiedzialności za Kościół święty.   Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Choć w kościołach naszych nadal będą śpiewane radosne pieśni, zwane kolędami, aż do dnia 2 lutego, Uroczystości OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

Dzisiaj o godz. 15.00 msza św.  dla  dzieci z klas trzecich, przygotowujące się do I Komunii św., oraz ich rodziców. 

    Także dzisiaj o godz. 17.15 dzieci z I Niepublicznej Szkoły Podstawowej i  Przedszkola „SMERFUŚ” zapraszają parafian na Jasełka Bożonarodzeniowe do naszego kościoła. Cieszymy się, że dzieci przygotowały dla nas ciekawe misterium.

 

2.     Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom za włączenie się do MARSZU ORSZAKU TRZECH KRÓLI.  Szczególnie dziękujemy dzieciom i młodzieży, oraz rodzinom z Domowego Kościoła i OAZY DOROSŁYCH, szczególnie Panu Pawłowi Wojtasikowi,  za wszelka pomoc w przygotowaniu do tego marszu. Część zbiórki z kremówek przeznaczony został na wsparcie Dzieła Misyjnego.  Wszystkim  serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!

  Dziękujemy także serdecznie dzieciom z naszej parafii za włączenie się w dzieło pomocy misjom. Jako „KOLĘDNICY MISYJNI” z kolędowania zebrali składkę w wysokości 1759,82 zł.  Przyjmującym kolędników dziękujemy za życzliwość, a kolędnikom za piękne świadectwo wiar i troski o misje. Wszystkim, Bóg Zapłać.

 

3.     Jak zapowiadaliśmy, 20  stycznia/sobota/  w Kielcach w Hali Legionów ul. Leszka Drogosza o godz. 18.00 będzie „Misterium  - BETLEJEM w Kielcach” Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata, w wykonaniu znanych artystów.

 Koncertowi będą towarzyszyć akcje charytatywne: „Głodnych nakarmić” i „Ambasadorzy Miłosierdzia”, mające na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.  Cena biletu 60 zł. i  80 zł. Bilety można kupić w zakrystii. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w tym wspaniałym i pożytecznym, a zarazem pięknym wydarzeniu. Szczegóły są  na tablicy ogłoszeń.   

 4.     Serdeczne  Bóg zapłać rodzinom; które przyjęły nas w minionym tygodniu z kolędą, dziękujemy za wszelką życzliwość.  W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

 

     Poniedziałek  - 8 stycznia, od godz.  15.00

Ul. Grunwaldzka, Ul. Krótka, ul. Jagiellońska,  ul. Niwa, Skałki, Mała.

 

     Wtorek -  9 stycznia,  od godz.  15.00

Ul. Partyzantów, ul. Prusa, Plac Targowy, ul. Targowa, ul. Boczna

Ul. Staszica, domki i blok

             Od godz.  17.30 ul. Poprzeczna i Kilińskiego

 

      Środa -  10 stycznia,  od godz.  15.00

Ul. Langiewicza, Plac Zwycięstwa, ul. Żeromskiego.

 

      Czwartek -  11 stycznia,  od godz.  15.00

Ul. Mickiewicza,  Ul. Batorego, Os. Orła Białego  (Świerczewskiego),

Ul. Jasna, Tęczowa, Złota,  ul. Promyk,  ul. Korczaka, ul. Reja

 

       Piątek – 12 stycznia,  od godz.  15.00

Ul. Orzeszkowej,  ul. Kochanowskiego, ul. Dąbrowskiej, ul. Konopnickiej

Ul. Ppłk. Srogiego

       Od godz.  17.30

Ul. Sienkiewicza,  ul. Broniewskiego,  ul. Polna, ul. Różana

 

        Sobota  -  13 stycznia,  od godz. 9.00

Ul. Wojska Polskiego,  Ul. Mikułowicka.

              Od godz. 15.00

 Ul. Sądowa (domki i bloki)

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszła nasza parafianka; śp. Marta WIERZBICKA  l. 47  Polecamy Bogu spokój jej duszy i  wszystkich naszych bliskich zmarłych.   Wieczny odpoczynek……

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,   

    O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO

                               „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

31 grudnia 2017 r.

 

1. Dzisiaj:

 • ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. Niech Najświętsza Rodzina z Nazaretu będzie dla naszych rodzin ostoją i wsparciem a przede wszystkim wzorem w tych niełatwych czasach. Trzeba nam odnowy życia. Odczuwamy to bardzo w naszym codziennym, polskim życiu. Ta odnowa może dokonać się tylko w rodzinie i poprzez rodzinę kierowaną Bożym prawem i przy Bożej pomocy.
 • O godz. 17.30 NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO-PRZEBŁAGALNE z racji zakończenia Roku Pańskiego 2017.

2. W poniedziałek:

 • UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. Wraz z Maryją rozpoczynamy NOWY ROK PAŃSKI 2018. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Jest to uroczystość nakazana, czyli mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii.
 • 51. ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU obchodzony pod hasłem: „Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju”.

3. We wtorek wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

 

4. W pierwszy czwartek miesiąca przed Mszą św. o godz. 17.00 na zakończenie adoracji NS modlitwa w intencji powołań.

 

5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Msza św. o godz. 17.00 podczas której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą Sercu Jezusowemu za grzechy osobiste i wszystkich ludzi.

 

6. W pierwszą sobotę miesiąca:

 • UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH KRÓLI). W kościołach święcone będą kreda i kadzidło. Kredą zgodnie z pradawnym polskim zwyczajem na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, ze jak kiedyś oni, tak i my teraz chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia. Oznakowanie drzwi w naszych domach posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie czekają. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego, polskiego zwyczaju. Zapraszamy na msze św., które będą odprawiane w porządku niedzielnym. Pamiętajmy w modlitwie o Dziele Misyjnym Kościoła. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny oraz wsparcie Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.
 • Z racji uroczystości i kolędy nie będzie odwiedzin chorych w tym miesiącu.
 • O godz. 11.00 podczas Mszy św. podsumowanie kolędowania „Kolędników Misyjnych”. W ramach troski o Misyjne Dzieło Kościoła Powszechnego, dzieci z naszej parafii włączyły się w troskę o misje w świecie. Z tej racji kolędują po naszej parafii. A zebrane ofiary przeznaczane będą na Misyjne Dzieła Kościoła, w tym roku dla dzieci z Syrii i Libanu. Bardzo serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH, gdy będą nawiedzać z kolędami nasze domy. Odwiedzą je w Nowy Rok, oraz w piątek.
 • O godz. 12.30  spotykamy się w naszym kościele, na Mszy św. /sumie/. Bezpośrednio po sumie w kościele będzie 45-minutowy koncert kolęd w wykonaniu Polskich Artystów. Koncert jest organizowany przez Pana Burmistrza, Dom Kultury i naszą parafię. Po koncercie wyruszymy w marszu ulicami naszego miasta pod budynek Starostwa Powiatowego, przy Al. Mickiewicza, gdzie odbędzie się wspólne KOLĘDOWANIE. W czasie kolędowania tradycyjne „CIASTO TRZECH KRÓLI”. Wszystkich parafian i mieszkańców Buska-Zdroju już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
 • Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. W przyszłą niedzielę:

 • ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO.
 • O godz. 15.00 Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i Komunii św. Po niej spotkanie formacyjne dla rodziców.
 • O godz. 17.15 dzieci z Pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola „SMERFUŚ” zapraszają parafian na Jasełka Bożonarodzeniowe do naszego kościoła. Cieszymy się, że dzieci przygotowały dla nas ciekawe misterium.

8. W sobotę, 20 stycznia 2018 r. w Kielcach w Hali Legionów ul. Leszka Drogosza 2 o godz. 18.00 odbędzie się wyjątkowy koncert „BETLEJEM W KIELCACH”. Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata, w wykonaniu znanych artystów. Koncertowi będą towarzyszyć akcje charytatywne: „Głodnych nakarmić” i „Ambasadorzy Miłosierdzia”, mające na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Bilety do nabycia w zakrystii w cenie 60 i 80 zł. Zachęcamy do udziału w tym wspaniałym i pożytecznym wydarzeniu.

 

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzinom, które przyjęły nas w minionym tygodniu z kolędą, dziękujemy za wszelką życzliwość.

 

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

Wtorek, 2 stycznia od godz. 15.00

ul. Źródlana, Stawowa, Nadole, Ogrodowa

Środa, 3 stycznia od godz. 15.00

ul. Królowej Jadwigi, Hołdu Pruskiego, Reymonta

Czwartek, 4 stycznia, od godz. 15.00

ul. Szydłowska, Dygasińskiego

Piątek, 5 stycznia,  od godz.  15.00

ul. Łagiewnicka cała, Rajskie Ogrody, Pileckiego, Szaniecka i Mikułowice (część naszej parafii)

 

10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisław SZTUK l. 59, Teodora ZACHARSKA l. 77, Stanisław TOMASZEWSKI l. 69, Bogumiła PALUCH l. 84, Marta WIERZBICKA z Łagiewnik l. 47 (pogrzeb we wtorek o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚW. SAKRAMENTU,

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 19.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

26 grudnia 2017 r.

 

1. Trwamy w wielkiej radości z Narodzenia Naszego Zbawiciela. Niech pełna pokoju, radości atmosfera świąteczna będzie przenoszona przez nas w każdy wymiar naszego codziennego życia. Niech zamyślenie i modlitwa przy „ŻŁÓBKU BOŻEJ DZIECINY” umacniają naszą wiarę i ubogacają nadzieję na lepszą i pomyślniejszą przyszłość.

 

2. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza Święta z rozesłaniem kolędników misyjnych. Dzieci z naszej parafii wraz z opiekunami wyruszą z kolędowaniem na rzecz biednych dzieci w Syrii i Libanie. Przyjmijmy ich z otwartymi sercami i ofiarnością. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

3. W środę przypada ŚWIĘTO ŚW. JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30 i 17.00 z poświęceniem wina.

 

4. W czwartek ŚWIĘTO ŚW. MŁODZIANKÓW, MĘCZENNIKÓW.

 

5. Najbliższą niedzielę, 31 grudnia będziemy przeżywać jako niedzielę Świętej Rodziny,  Jezusa, Maryi i Józefa. Niech Najświętsza Rodzina z Nazaretu będzie dla naszych rodzin ostoją i wsparciem a przede wszystkim wzorem w tych niełatwych czasach. Trzeba nam odnowy życia. Odczuwamy to bardzo w naszym codziennym, polskim życiu. Ta odnowa może dokonać się tylko w rodzinie i poprzez rodzinę kierowaną Bożym prawem i przy Bożej pomocy. Święto Świętej Rodziny jest dniem patronalnym małżeństw z ruchu „Domowy Kościół”. W czasie każdej Mszy św. będzie odnowienie „PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH”. Przyszła niedziela jest ostatnim dniem roku. Zapraszamy na „NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO-PRZEBŁAGALNE” w niedzielę, 31 grudnia o godz. 17.30.

 

6. Serdecznie pragniemy podziękować za pomoc przy ustawianiu choinek i szopki. Cieszymy się bardzo, że przyszło wiele osób. Wszystkim pomagającym: Paniom i Panom – Bóg zapłać!

 

7. Już dzisiaj ogłaszamy i serdecznie zapraszamy w sobotę, 6 stycznia w UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO na ORSZAK TRZECH KRÓLI. O godz. 12.30  spotykamy się w naszym kościele, na Mszy św. /sumie/. Bezpośrednio po sumie w kościele będzie 45-minutowy koncert kolęd w wykonaniu Polskich Artystów. Koncert jest organizowany przez Pana Burmistrza, Dom Kultury i naszą parafię. Po koncercie wyruszymy w marszu ulicami naszego miasta pod budynek Starostwa Powiatowego, przy Al. Mickiewicza, gdzie odbędzie się wspólne KOLĘDOWANIE. W czasie kolędowania tradycyjne „CIASTO TRZECH KRÓLI” Wszystkich parafian i mieszkańców Buska-Zdroju już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

8. W sobotę, 20 stycznia 2018 r. w Kielcach w Hali Legionów ul. Leszka Drogosza 2 o godz. 18.00 odbędzie się wyjątkowy koncert „BETLEJEM W KIELCACH”. Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata, w wykonaniu znanych artystów. Dochód z koncertu zostanie przekazany na dożywianie osób potrzebujących „GŁODNYCH NAKARMIĆ”. Bilety będzie można kupić w zakrystii od przyszłej niedzieli. Ceny biletów od 40 do 80 zł. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w tym wspaniałym i pożytecznym, a zarazem pięknym wydarzeniu.

 

9. Od czwartku, 28 grudnia rozpoczynamy WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ zwaną „KOLĘDĄ”. Kapłani – Duszpasterze,  przychodzą do naszych domów i mieszkań, aby wspólnie modlić się o błogosławieństwo dla naszych rodzin, porozmawiać o naszym życiu religijnym, o problemach gospodarczych naszej parafii, o bardzo ważnych zadaniach stojących przed naszymi rodzinami w realizacji Bożego Planu Zbawienia. Kolęda jest także okazją do podzielenia się własnymi uwagami dotyczącymi życia naszej wspólnoty. Niech odwiedziny duszpasterskie ubogacają nas kapłanów i Was drodzy Parafianie. Polecajmy zbliżającą się wizytę duszpasterską Panu Bogu i Matce Najświętszej poprzez szczerą i serdeczną modlitwę.

 

W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny:

Czwartek, 28 grudnia od godz. 15.00

ul. Witosa, Zachodnia, Gaik, Dmowskiego i Objazdowa

 

Piątek, 29 grudnia od godz. 15.00

ul. Gwardii Ludowej, Działkowicza, Zacisze, Szarych Szeregów, Siesławska, Młyńska

/podajemy dawne nazwy ulic, powoli będziemy się uczyć nowych nazw/.

 

Sobota, 30 grudnia od godz. 9.00

Wieś ŁAGIEWNIKI /choć już nadane zostały tytuły ulic, ale jeszcze do nich nie jesteśmy przyzwyczajeni, bo nazw ulic jeszcze się uczymy./ Kolęda będzie rozpoczynała się od tabliczki   ŁAGIEWNIKI.

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚW. SAKRAMENTU,

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 19.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ADWENTU

24 grudnia 2017 r.

1. Już jutro święta Bożego Narodzenia. Czy do przeżywania ich prawdziwie po chrześcijańsku odpowiednio się przygotowujemy. Narodzenie Pana świętujmy z czystym sercem. W ten sposób ukażemy nie tylko sobie, ale i innym, właściwy wymiar i sens świętowania Bożego Narodzenia. Niech wyrazi się ono nie tylko przez upominki, zastawiony stół i ustrojone zielone drzewko, ale przede wszystkim przez ukazanie sensu i znaczenia tego faktu, że Bóg wkroczył w nasze życie, w historię całej ludzkości i w ten sposób naszemu życiu nadał wymiar Boży.

 

2. Dzisiaj – 24 GRUDNIA - WIGILIA. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To wspaniała, jedyna i może już dla nas niepowtarzalna w ciągu roku okazja do pojednania, scalenia naszych tak często powaśnionych i skłóconych ze sobą rodzin. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd i pastorałek.  

      Dzisiaj przypadają imieniny naszego Ks. Prefekta Adama. Składamy z tej racji najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg obdarza księdza wszelkimi łaskami  i obfitością swojego błogosławieństwa. Ks. Adamowi składając serdeczne życzenia,  mówimy - „SZCZĘŚĆ BOZE”

       Dzisiaj nie będzie mszy św. o godz. 18.00.  Zapraszamy dzisiaj o godz. 23.15  na „NABOŻEŃSTWO SŁOWA BOŻEGO” w połączeniu z Nowenną do Dzieciątka Jezus.

     O północy UROCZYSTA PASTERKA, która odprawi nasz rodak Ks. Biskup Andrzej KALETA.  Msze Św. w dniu jutrzejszym  w porządku niedzielnym. Dodatkowo o godz. 14.00 Msza Św. z sakramentem CHRZTU ŚW.

 

3. Pojutrze, wtorek II DZIEŃ ŚWIĄT  (26 grudnia – Uroczystość Św. Szczepana) porządek Mszy Św. – niedzielny.  Taca zbierana jest z przeznaczeniem na KUL.

 

4. W środę, 27 grudnia przypada Święto Św. Jana Apostoła. Z tej racji w kościołach poświęcane jest wino i podane do spożycia, aby jako sakramentale chroniło ludzi przed zatruciami i chorobami, tak jak ochroniło Św. Jana Apostoła. Zapraszamy do kościoła na święcone wino; 6.30 i 17.00.

Św. Jan Apostoł jest Patronem naszego Ks. Biskupa Ordynariusza Jana. Pamiętajmy o Nim w tym dniu w szczególnej za Niego modlitwie.

5. Są jeszcze świece CARITAS „ Wigilijna Pomoc Najbiedniejszym”. Zachęcamy do ich zabierania. Jeżeli są jeszcze rodziny, które nie mają poświęconego opłatka wigilijnego, mogą się zgłosić do Pana Organisty i Pana Kościelnego.

 

 

6.   MINISTRANTÓW,  ORAZ SCHOLKĘ MŁODZIEŻOWĄ I DZIECIĘCĄ zapraszamy na „OPŁATKOWO ŚWIĄTECZNE”  spotkanie  w sobotę  - 30 grudnia, po mszy św. o godz. 17.00

           Także w sobotę 30 grudnia po mszy św. o godz. 17.00 „Spotkanie  

     OPŁATKOWE”  Akcji Katolickiej, oraz ŻYWEGO  RÓŻAŃCA i Jasnogórskiej   

     Rodziny  Różańcowej.  Serdecznie zapraszamy.

 

7.   Wracających do domu,  zachęcamy do zabrania „OGNIA BETLEJEMSKIEGO”, który niech oświeca nasze przystrojone na święta domy.  Nie zapomnijmy także o dobrej, religijnej lekturze na święta. Polecamy szczególnie czasopisma religijne:  NIEDZIELĘ i GOSCIA NIEDZIELNEGO.

 

   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszego parafianina Roberta NOWACZKIEWICZA l. 54..   Bożemu Miłosierdziu polecamy spokój jego duszy, oraz wszystkich  wiernych zmarłych.  Wieczny odpoczynek…..

W środę, 27 grudnia o godz. 13.00 pogrzeb śp. Stanisława SZTUKA z ul. Dygasińskiego, a 14.00 śp. Teodory ZACHARSKIEJ z ul. Źródlanej.

 

CODZIENNIE  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,   

    O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERKIE

3 NIEDZIELA ADWENTU /Gaudete/

17 grudnia 2017 r.

 

1. Czas ADWENTU, który rozpoczął nowy ROK LITURGICZNY, stawia przed nami wiele zadań duszpasterskich, oraz wzywa nas do realizacji zobowiązań, do których jesteśmy powołani przez sakrament Chrztu św. i naszą przynależność do Wspólnoty Kościoła.

 • Tematem tegorocznego Programu Duszpasterskiego jest „JESTEŚMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM”, w CIĄGU ROKU BĘDZIEMY MEDYTOWAĆ W JAKI SPOSÓB MOŻEMY OTWIERAĆ SIĘ NA DUCHA ŚW., aby umacniać swoje życie w wierze i gorliwie dążyć do zbawienia.

2. Adwentowy czas jest okazją do rozsądnego spojrzenia na nasze zabiegane życie.  Okazją do refleksji  nad uciekającym w czasie i przemijającym naszym życiem. Każdy mijający dzień zbliża nas do naszego ziemskiego spełnienia, do spotkania z Panem Bogiem by otrzymać nagrodę lub karę.

Zbliżająca się UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA niech nas zmobilizuje do wyhamowania w „pędzie” za wartościami materialnymi, a zwróci nasze oczy i serca ku duchowym wartościom. Bądźmy do świąt dobrze przygotowani w naszym wnętrzu!

Zapraszamy codziennie na RORATY o 6.30 i 17.00, na godzinki o 6.00, na NOWENNĘ DO DZIECIĄTKA JEZUS /przed mszami św./ Zapraszamy do spowiedzi /spowiadamy rano i wieczorem przed mszami świętymi/.

Wyjątkowo we wtorek, 19 grudnia Roraty dla Dzieci będą odprawione o godz. 16.00.

Na mszę św. we wtorek, 19 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy Przedsiębiorców i Pracodawców naszego regionu na spotkanie w ramach „DUSZPASTERSTWA TALENT”.

 

3. W tym roku w 4 Niedzielę Adwentu jednocześnie przypada WIGILIA. Choć niedzielny dzień znosi post i powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych, to jednak wierni wielowiekowej polskiej tradycji postarajmy się w tym dniu zachować post i powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych. Niech będzie to znakiem naszej dojrzałości w wierze i odpowiedzialności za pielęgnowanie pięknych polskich tradycji religijnych. W niedzielę, 24 grudnia nie będzie mszy św. o godz. 18.00, ale zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i różaniec o godz. 19.30.

O godz. 23.15 zapraszamy na Nabożeństwo Słowa Bożego i ostatnią Nowennę do Bożego Narodzenia. O północy uroczysta Pasterka. Msze św. w święta według porządku niedzielnego. W Boże Narodzenie o godz. 14.00 msza św. z sakramentem CHRZTU ŚW. Przygotowanie do chrztu w czwartek, 21 grudnia o godz. 17.45.

 

4. Nie zapomnijmy o świecy na stół wigilijny, która jest znakiem naszej wrażliwości i pamięci o biednych. Świece przy wyjściu z kościoła – ofiara 5 zł.

 

5. MINISTRANTÓW ORAZ SCHOLKĘ MŁODZIEŻOWĄ I DZIECIĘCĄ zapraszamy na „OPŁATKOWO-ŚWIĄTECZNE” spotkanie w tym roku wyjątkowo po świętach w sobotę, 30 grudnia po mszy św. o godz. 17.00.

Także w sobotę 30 grudnia po mszy św. o godz. 17.00 „Spotkanie OPŁATKOWEAkcji Katolickiej, oraz ŻYWEGO RÓŻAŃCA i Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Serdecznie zapraszamy.

 

6. Wspólnota Św. Brata Alberta jak każdego roku zaprasza na spotkanie wigilijne samotnych w sobotę, 23 grudnia. Godz. 17.00 msza św. a po niej wieczerza w salkach. Ks. Dziekan i Wspólnota Św. Brata Alberta zapraszają.

 

7. W przyszłą niedzielę przypadają imieniny naszego Ks. Prefekta ADAMA. O godz. 11.00 w Jego intencji odprawiona będzie msza św.

 

8. W środę, 20 grudnia od godz. 8.30 zapraszamy chętnych do pomocy przy ustawianiu choinek i montażu szopki. Potrzebne będą każde ręce. Serdecznie zapraszamy.

 

9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian; śp.  Zofię ROKITIAŃSKĄ, Marka MOLENDĘ, Jerzego CZAPLĘ. Bożemu Miłosierdziu polecamy ich dusze oraz wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE

O GODZ. 15.00  NA NABOŻEŃSTWO DO  „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”

O GODZ. 19.30  NA RÓŻANIEC

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA ADWENTU

10 grudnia 2017 r.

1. Dzisiaj:

 • z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Może my włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
 • o godz. 15.00 Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. Po niej spotkanie formacyjne dla rodziców. Dzieci otrzymają pobłogosławione medaliki.
 • rozpoczynamy kolejny tydzień adwentowego oczekiwania i przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów oraz przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Niech będzie to twórcze i bogate w dobro oczekiwanie. Zapraszamy do udziału w Mszach świętych RORATNICH o godz. 6.30 i 17.00. O godz. 6.00 zapraszamy do śpiewania GODZINEK O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Zachęcamy także do nieustannej modlitwy i pobożnych praktyk religijnych.
 • w przedsionku kościoła możemy nabyć świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca Caritas jest jednym z najważniejszych i najpiękniejszych symboli Wigilii. Płomień każdej wigilijnej świecy daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z ubogich rodzin, którymi opiekuje się diecezjalna Caritas. Ofiary przeznaczone są na letni wypoczynek, dożywianie dzieci, wsparcie medyczne oraz pomoc edukacyjną. W tym roku 10 groszy z każdej świecy trafi też na pomoc dzieciom żyjącym w favelach i slumsach Ameryki Południowej. Cena minimalna świecy wynosi 5 zł.
 • Wolontariusze Szlachetnej Paczki zapraszają w godz. 14.00-18.00 do Hali Sportowej przy ul. Kusocińskiego 3 na uroczysty finał „Szlachetnej Paczki”.

2. W środę:

 • wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
 • przypada 36. rocznica tragicznych wydarzeń stanu wojennego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji ofiar stanu wojennego oraz za Ojczyznę.

3. W czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

4. W sobotę:

 • rozpoczyna się Nowenna przed Bożym Narodzeniem. To dziewięć dni szczególnie intensywnego przygotowania na przyjęcie Chrystusa.
 • o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną, Rodziny z ul. Jagiellońskiej i Hołdu Pruskiego, gdzie trwa peregrynacja figury MB Fatimskiej. „Bóg zapłać” za świadectwo Waszej wiary oraz przekazaną ofiarę.
 • o godz. 18.00 w sali na organistówce spotkanie organizacyjne dla dzieci, które chcą się zaangażować w przedsięwzięcie Kolędników Misyjnych. W okresie Bożego Narodzenia w drogę wyruszają Kolędnicy Misyjni, którzy odwiedzają rodziny w swoich parafiach, aby dzielić się z nimi radością z Bożego Narodzenia, darem wiary i misyjną pasją.

5. W przyszłą niedzielę:

 •  3 Niedziela Adwentu, która jest nazywana Niedzielą „Gaudete”, czyli niedzielą radości. Jest wezwaniem do radości: Radujcie się! Jej przyczyną ma być odnowienie świadomości, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami, że stał się naszym bratem. Jednocześnie od 17 grudnia rozpoczyna się drugi etap Adwentu, który koncentruje się na bezpośrednim przygotowaniu do narodzin Jezusa.
 • o godz. 12.30 w naszym kościele parafialnym odprawi uroczystą Mszę św. wyświęcony wczoraj na BISKUPA nasz rodak, Ks. Dr Andrzej Kaleta i udzieli wszystkim obecnym Prymicyjnego Błogosławieństwa Biskupiego. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji nowo wyświęconego ks. Biskupa i zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św.
 • do kosza przy bocznym ołtarzu będziemy mogli składać materialne dary na gwiazdkowy prezent dla najbiedniejszych rodzin.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom uczestniczącym w tegorocznych rekolekcjach adwentowych. Dziękujemy za uczestnictwo w uroczystości odpustowej w naszej parafii. Dziękujemy Panu Bogu za dar sakramentu BIERZMOWANIA, który otrzymała grupa młodzieży gimnazjalnej z naszej parafii. Dziękujemy im za mobilizację i dobre przygotowanie do Bierzmowania. Dziękujemy rodzicom za czynny udział w tych przygotowaniach. Księżom Prefektom, Siostrom zakonnym, Katechetom świeckim za trud przygotowania. Ks. Robertowi za koordynację i prowadzenie przygotowań. Wszystkim składamy gorące podziękowania.
BÓG ZAPŁAĆ!

7. W prasie katolickiej:

 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego:

- (Nie)możliwa miłość – Jak św. Józef przeżywał swoją miłość małżeńską?

- Chłop wylewny nie jest – św. Józef nauczyciel milczenia

- Wierzący, praktykujący, grający – wierzący organista to skarb dla parafii

- Symbol zdrady – Targowica. Wywiad z prof. Wojciechem Roszkowskim.

 • W najnowszym numerze Niedzieli:

- Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

- Historyczny rekord podpisów za życiem.

 • W sprzedaży również CHIT, Mały Gość oraz Miłujcie się.

8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do wieczności: śp. Szczepan KUMOR, Tadeusz LECH,  Teresa KOBOS,  Jan TRZASKA,  Edward RASIŃSKI. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚW. SAKRAMENTU, O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2017 r.

1. Dzisiaj:

 • Wkraczamy w okres Adwentu, który jest czasem naszego podwójnego oczekiwania: na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Wcielenia w Boże Narodzenie, oraz na przyjście Chrystusa w czasach ostatecznych. Warto w tych adwentowych dniach poświęcić więcej czasu na zadumę i refleksję nad swoim życiem, które jest pielgrzymowaniem na spotkanie z Panem w Królestwie Niebieskim. Zapraszamy codziennie w adwencie na Mszę Świętą RORATNIĄ, rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Na RORATY o 17.00 szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Dzieci, od czwartku będą otrzymywać codziennie obrazki. Będą do domu zabierać (wcześniej wylosowaną) figurkę MATKI BOŻEJ w obecności, której cała rodzina będzie się modlić. O godz. 6.00 przed RORATAMI, będziemy codziennie śpiewać Godzinki o Matce Najświętszej. Zapraszamy.
 • O godz. 15.00 msza św. i spotkanie młodzieży przygotowującej się do BIERZMOWANIA, oraz rodziców. Serdecznie zapraszamy.
 • Rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Uczyńmy wszystko, abyśmy sami i nasi bliscy w tych rekolekcjach wzięli czynny udział. Rekolekcjonistę – Ks. Bohdana,  oraz wszystkich parafian dobrej woli polecamy modlitwie nas wszystkich. Do udziału w rekolekcjach serdecznie zapraszamy.

2. We wtorek:

 • Zapraszamy do spowiedzi młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, świadków, oraz członków rodziny w czasie spowiedzi rekolekcyjnej.
 • Ofiary składane na tacę będą naszym podziękowaniem dla księdza rekolekcjonisty za trud posługi rekolekcyjnej.

3. W czwartek:

 • Pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 17.00 Msza św. z modlitwą w intencji powołań.
 • Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

4. W piątek:

 • UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. W naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00.
 • O godz. 16.00 podczas Mszy św. Ks. Biskup Ordynariusz Jan PIOTROWSKI, udzieli sakramentu BIERZMOWANIA grupie młodzieży gimnazjalnej z naszej parafii.
 • W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w godzinach 12.00-13.00 przypada „Godzina łaski dla świata”. Łączy się ona z objawieniem Maryi, która 8 grudnia 1947 roku w Montichiari, we Włoszech, powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

5. W sobotę o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach Msza św. w czasie której nasz Rodak, Ks. dr Andrzej Kaleta przyjmie święcenia biskupie. Cieszymy się bardzo z tego wyróżnienia naszego Rodaka. Ponieważ na wspólny wyjazd na święcenia zgłosiły się tylko 3 osoby, dlatego jedziemy indywidualnie. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian w niedzielę, 17 grudnia na mszę św. o godz. 12.30, którą jako „MSZĘ ŚW. PRYMICYJNĄ” odprawi nowowyświęcony Biskup Andrzej.

6. W przyszłą niedzielę:

 • XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. W związku z tym będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary do puszek wspierając powyższą inicjatywę.
 • O godz. 15.00 Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i Komunii św. Po niej spotkanie formacyjne dla rodziców. Dzieci otrzymają pobłogosławione medaliki.

7. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca Caritas jest jednym z najważniejszych i najpiękniejszych symboli Wigilii w Polsce. Płomień każdej wigilijnej świecy daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z ubogich rodzin, którymi opiekuje się diecezjalna Caritas. Ofiary przeznaczone są na letni wypoczynek, dożywianie dzieci, wparcie medyczne oraz pomoc edukacyjną. W tym roku 10 groszy z każdej  świecy trafi też na pomoc dzieciom  żyjącym w favelach i slumsach Ameryki Południowej. Cena minimalna 5 zł.

 

8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odszedł do wieczności śp. Zuzanna DĘBICKA l. 86, Andrzej LAPRUS l. 69, Antoni KARBOWNICZEK l. 83. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚW. SAKRAMENTU, O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj:

 • Obchodzimy UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. Odnawiamy ubiegłoroczny Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Królai Pana. Uroczystość dzisiejsza, już ostatniej niedzieli roku liturgicznego, stawia nam przed oczy prawdę, że na końcu czasów staje Chrystus Król. Niech Jego panowanie, Jego Królestwo głęboko przeniknie nasze życie we wszystkich jego wymiarach. Kończy się kolejny okres w życiu liturgicznym Kościoła. Postawmy więc sobie pytanie: na ile uczestniczenie w liturgii Kościoła wzbogaciło moje wewnętrzne życie? Czy naprawdę ten czas przeżyłem w sposób, który umożliwił mi zbliżenie się do Boga? Czy moja wiara pogłębiła się przez słuchanie Słowa Bożego i wspólnotowe uczestniczenie w niedzielnej Eucharystii? Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wszystkim członkom i sympatykom Akcji Katolickiej w naszej parafii składamy najlepsze życzenia i polecamy ich zaangażowanie modlitwie nas wszystkich.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 • O godz. 16.00 parafia Św. Brata Alberta zaprasza na koncert uwielbienia „Być dobrym jak chleb” w wykonaniu zespołu „Twoje Niebo”.

 

2. We wtorek i w piątek o godz. 17.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania na kolejne próby w kościele. Obecność wszystkich obowiązkowa!

 

3. W środę o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach Msza Święta w intencji Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego z racji Trzeciej Rocznicy Ingresu do Bazyliki Katedralnej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości i polecamy Dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.

 

4. W czwartek ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA. To dzień imienin Biskupa Nominata, Ks. Andrzeja Kalety. Pamiętajmy o Solenizancie w osobistej modlitwie a także zapraszamy w środę o godz. 17.00 na Mszę św. w intencji Naszego Rodaka.

 

5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Msza św. o godz. 17.00 podczas której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą Sercu Jezusowemu za grzechy osobiste i wszystkich ludzi.

 

6. W pierwszą sobotę miesiąca:

 • Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Będzie to już wizyta przedświąteczna, dlatego prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
 • Msza św. o godz. 17.00 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. W przyszłą niedzielę:

 • Okresem Adwentu rozpoczyna się w Kościele nowy Rok Liturgiczny. ADWENT to czas który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia oraz do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności.
 • Rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które będą trwały do środy. Dniem spowiedzi będzie wtorek. Program rekolekcji znajduje się na stoliku w przedsionku kościoła, w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji nas wszystkich, tworzących wspólnotę rodziny parafialnej, abyśmy ten czas rekolekcji dobrze i owocnie przeżyli, ubogacając nasze życie religijne. O szczerą i serdeczną modlitwę prosimy wszystkich parafian, szczególnie chorych i cierpiących.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców.
 • O godz. 16.00 w parafii Św. Brata Alberta rozpocznie się „KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI”.

 

8. Wszystkim ofiarodawcom modlitw zaduszkowych /wypominek/ za naszych bliskich zmarłych, serdecznie dziękujemy. Zachęcamy jeszcze do zamawiania modlitw zaduszkowych i intencji Mszy świętych. Niech nasza modlitewna pamięć o zmarłych, będzie świadectwem naszej wiary w Świętych Obcowanie.

 

9. W sobotę, 9 grudnia o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbędą się święcenia biskupie ks. prałata dr. Andrzeja Kalety. Organizujemy z naszej parafii wyjazd autokarem na te uroczystości. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Natomiast w niedzielę, 17 grudnia o godz. 12.30 nowowyświęcony biskup odprawi w naszym kościele Mszę św. Prymicyjną.

 

10. W prasie katolickiej:

 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego:

- Franciszek jedzie do Azji, Birmy i Bangladeszu;

- To nie teatr - liturgia nie może padać ofiarą naszego widzimisię;

- W cieniu Bandery - jak rozmawiać z Ukrainą o historii?

 • W najnowszym numerze Niedzieli:

- Akcja Katolicka;

- Pora zejść z kanapy - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży;

- Edukacja seksualna czy wychowanie? Wywiad z ks. Markiem Dziewieckim.

 • W sprzedaży również Mały Gość oraz Miłujcie się.

 

11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odszedł do wieczności śp. Edward WYBRANIEC l. 72. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚW. SAKRAMENTU, O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”, O GODZ. 19.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 

REKOLEKCJE  ADWENTOWE 2017

 

NIEDZIELA, 3 grudnia

  6.30 Msza Św. – nauka rekolekcyjna dla wszystkich

  8.00 Msza Św. – nauka rekolekcyjna dla wszystkich

  9.30 Msza Św. – nauka rekolekcyjna dla MŁODZIEŻY

11.00 Msza Św. – nauka dla DZIECI

12.30 Msza Św. – nauka rekolekcyjna dla wszystkich

18.00 Msza Św. – nauka rekolekcyjna dla wszystkich.

19.30 Wieczorne spotkanie modlitewne – APEL

 

PONIEDZIAŁEK, 4 grudnia

  6.30 Msza Św. – nauka rekolekcyjna dla wszystkich

10.00 Msza Św. – nauka dla wszystkich

12.00 Msza Św. – nauka dla chorych i starszych

15.30 RORATY z nauką dla DZIECI

17.00 Msza Św. – nauka dla wszystkich.

18.30 Msza Św. – nauka dla wszystkich.

19.30 Wieczorne spotkanie modlitewne – APEL

 

WTOREK, 5 grudnia

SPOWIEDŹ godz. 6.00-7.30; 9.00-12.00; 15.00-18.30

  6.30 Msza Św. – nauka rekolekcyjna dla wszystkich

10.00 Msza Św. – nauka dla wszystkich

12.00 Msza Św. – nauka dla wszystkich

15.30 RORATY z nauką dla DZIECI

17.00 Msza Św. – nauka dla wszystkich.

18.30 Msza Św. – nauka dla wszystkich.

19.30 Wieczorne spotkanie modlitewne – APEL

 

ŚRODA, 6 grudnia

  6.30 Msza Św. – nauka rekolekcyjna dla wszystkich 

10.00 Msza Św. – nauka dla wszystkich

12.00 Msza Św. – nauka dla wszystkich

15.30 RORATY z nauką dla DZIECI

17.00 Msza Św. – nauka dla wszystkich.

18.30 Msza Św. – nauka dla wszystkich.

19.30 Wieczorne spotkanie modlitewne – APEL

 

Rekolekcje prowadzi Ks. Bohdan DUTKO, Saletyn z Warszawy

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

19 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj:

 • I ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH obchodzony pod hasłem „NIE MIŁUJMY SŁOWEM, ALE CZYNEM”. Pragniemy włączyć się w ogólnopolską inicjatywę organizowaną z okazji Światowego Dnia Ubogich pt. „Tytka Charytatywna”, zaproponowaną przez Caritas Polska. Jej głównym celem jest zachęcenie wiernych do włączenia się w przygotowanie torby wypełnionej produktami spożywczymi oraz artykułami chemii gospodarczej. Mogą to uczynić osoby indywidualne, rodziny, grupy osób itp. Takie torby (tytki) znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła. Kto chce i może pomóc potrzebującym w taki sposób, powinien zabrać torbę papierową do domu, następnie wypełnioną darami przynieść do parafii lub przekazać bezpośrednio osobie czy rodzinie potrzebującej. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło miłosierdzia.
 • O godz. 14.00 w kościele św. Mikołaja w Skale pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego uroczystości religijne związane z ogłoszeniem bł. Salomei patronką miasta Skały.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców. Dzieci otrzymają modlitewniki.

 

2. W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

 

3. We wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

 

4. W poniedziałek i we wtorek o godz. 17.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania na pierwsze próby w kościele. Obecność wszystkich obowiązkowa!

 

5. W środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej i śpiewu. Z tej racji wszystkim członkom Scholii Dziecięcej i Młodzieżowej, Chórowi Parafialnemu oraz Panu Organiście dziękujemy za piękną i gorliwą służbę Panu Bogu i nam, swoim talentem muzycznym. Niech św. Cecylia wyprasza Wam wszystkim, obfite błogosławieństwo i łaski u Boga.

 

6. W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

7. W piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.

 

8. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną, Rodziny z ul. Św. Królowej Jadwigi, gdzie zakończyła się już peregrynacja figury MB Fatimskiej. „Bóg zapłać” za świadectwo Waszej wiary oraz za przekazaną ofiarę.

 

9. W przyszłą niedzielę:

 • UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. W tym dniu nastąpi odnowienie ubiegłorocznego Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w polskich kościołach i kaplicach. W piątek, 17 listopada rozpoczęła się nowenna przygotowująca do tego dnia. Na nowennę zapraszamy codziennie przed Mszą św. wieczorną. Uroczystość Chrystusa Króla to także święto patronalne Akcji Katolickiej. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na Mszę św. o godz. 12.30.
  Wszystkim zaangażowanym w Akcję Katolicką w naszej parafii życzymy Bożej opieki na dalsze lata formacji.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum oraz ich rodziców.

 

10. W zakrystii przyjmujemy jeszcze intencje MODLITW ZADUSZKOWYCH.

 

11. W dniach 24-26 listopada 2017 w Skorzeszycach odbędą się rekolekcje w duchu KSM. Są one przeznaczone nie tylko dla już zaangażowanych w działalność Stowarzyszenia, ale także dla tych, którzy chcieliby spróbować swoją młodość przeżywać z KSM-em. Organizator: Ks. Marek Blady, tel. 600 604 258.

 

12. „Zostań klerykiem na weekend” od 1 do 3 grudnia w WSD w Kielcach. Informacje i zapisy: tel. 693 939 796 (ks. dr Mirosław Kowalski) lub 885 343 195 (al. Dawid Dzienniak).

 

13. Rozpoczynają się przygotowania do 40. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé. W tym roku będzie się ono odbywało w Bazylei, a jego uczestnicy będą goszczeni w Szwajcarii, Francji i Niemczech. Na wyjazd zapraszamy młodzież w wieku od 17 do 35  roku życia. Wyjazd odbędzie się w dniach od 27 grudnia do 1  stycznia. Koszt wyjazdu wynosi 400 zł + 60 Euro. Zapisy trwają  do końca listopada. Bliższe  informacje  można  uzyskać  na stronieinternetowej esm.diecezja.kielce.pl. Osobą odpowiedzialną za wyjazd jest ks. Marcin Boryń, tel. 662 310 808.

 

14. Za dwa tygodnie od 3-6 grudnia będziemy przeżywać REKOLEKCJE ADWENTOWE. Już dzisiaj zaplanujmy sobie ten czas i módlmy się o owocne przeżycie rekolekcji.

 

15. W prasie katolickiej:

 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego:

- Życie należy do Boga. Odebranie sobie życia jest grzechem ciężkim. Nie każdy samobójca jednak jest skazany na wieczne potępienie;

- Morderca na beatyfikacji. W beatyfikacji s. Rani Marii wziął udział jej nawrócony morderca;

- Dodatek: Kalendarz „Gościa” na rok 2018.

 • W najnowszym numerze Niedzieli:

- Miłujmy nie słowem, ale czynem. I Światowy Dzień Ubogich;

- Na sprawiedliwy sąd nie mogę liczyć – rozmowa o sądach w Polsce;

- Ks. Andrzej Kaleta – nowy biskup pomocniczy w Kielcach.

 • W sprzedaży również Mały Gość oraz Miłujcie się.

 

16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Genowefa STASIAK l. 91 i Barbara KOSIŃSKA l. 66. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU,

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 19.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

12 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj:

 • W odpowiedzi na Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci kto jeszcze nie składał podpisu pod inicjatywą obywatelską „Zatrzymaj Aborcję” może to uczynić w zakrystii. Aby złożyć podpis trzeba być osobą pełnoletnią i podać nr PESEL.
 • 9. DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM to okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji. Wypełniając przykazanie miłości nieprzyjaciół, módlmy się również za prześladowców. Krew niewinnych rozlewa się na całym Bliskim Wschodzie. Chrześcijanie doświadczają ciągłych prób islamizacji. Ponieważ obawiają się o życie swoje i najbliższych, wciąż trwa wielki exodus z ich domów. Opuszczają Ziemię Świętą i mogą tam już nigdy nie wrócić. Żyją w katastrofalnych warunkach, oczekując zakończenia konfliktu. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł), wspierasz potrzebujących chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie. W przedsionku kościoła na stoliku znajdują się ulotki na dzisiejszy dzień. Wychodząc zabierzmy je.
 • Podczas Mszy św. o godz. 12.30 poświęcimy „Opłatek Wigilijny”, który będzie zaniesiony do naszych domów, przez Pana Organistę, Zbigniewa HRYWNIAKA, oraz Pana Kościelnego, Jerzego KRAWCZYKA. Panowie Ci są jedynymi przedstawicielami parafii, upoważnionymi do roznoszenia opłatków. Przyjmijmy opłatek wigilijny z należytym szacunkiem i życzliwością. Niech ofiara składana z racji przyjęcia opłatka, będzie znakiem naszej życzliwości i serdeczności dla Panów, którzy posługują w naszej wspólnocie.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum oraz ich rodziców.

 

2. W poniedziałek wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 

3. We wtorek spotkanie członków Akcji Katolickiej po Mszy św. o godz. 17.00.

 

4. W środę o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach Msza św. w intencji zmarłych prawników. Zapraszamy do udziału Sędziów, Prokuratorów, Adwokatów, Notariuszy, Radców Prawnych, Komorników Sądowych.

 

5. W czwartek:

 • O godz. 17.45 przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych.
 • Po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

6. W piątek wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

 

7. W sobotę wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

 

8. W przyszłą niedzielę:

 • I ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH zainicjowany przez papieża Franciszka, jako owoc zakończonego Roku Miłosierdzia.
 • O godz. 14.00 w kościele św. Mikołaja w Skale pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego uroczystości religijne związane z ogłoszeniem
  bł. Salomei patronką miasta Skały.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców. Dzieci otrzymają modlitewniki.

 

9. Zbliża się do końca kolejny ROK KOŚCIELNY. Za dwa tygodnie Uroczystość Chrystusa Króla. Starajmy się o to, aby nasze życie ubogacane było nieustannym rozwojem daru wiary. Wędrująca po naszej parafii Matka Boża Fatimska niech uprasza naszym rodzinom, nam wszystkim, obfitość wszelkich łask.

Prosimy, aby do nawiedzenia Matki Bożej Fatimskiej przygotowywali się mieszkańcy ul. Jagiellońskiej. Rodziny, które już nawiedziła Matka Boża Fatimska przekazują dalej materiały nawiedzenia, by mogły inne rodziny z nich skorzystać.

 

10. W zakrystii przyjmujemy jeszcze intencje MODLITW ZADUSZKOWYCH.

 

11. W prasie katolickiej:

 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego:

- Kandydat na ołtarze. Męczennik, który zabierał pieniądze mafii. Prokurator i sędzia Rosario Livatino

- Niewygodny głos nienarodzonych

 • W najnowszym numerze Niedzieli:

- Bierzmowanie. Sakrament pożegnania z Kościołem czy wielka szansa?
- Ocalmy chrześcijan. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
- Na drodze do Niepodległości.

 • W sprzedaży również Mały Gość oraz Miłujcie się.

 

12. W minionym tygodniu nikt nie odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności. Bogu niech będą dzięki! Polecajmy Bożemu Miłosierdziu wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU,

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”,

O GODZ. 19.30 NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

 

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

5 listopada 2017 r.

 

1. Dzisiaj:

 • O godz. 16.00 Msza św. odpustowa w zabytkowym kościółku św. Leonarda
  z racji przypadającego w dniu 6 listopada wspomnienia tego Patrona. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. dr Adam Wilczyński, ojciec duchowny w WSD w Kielcach. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.

2. W czwartek:

 • ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ.
 • Po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

3. W piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

4. W sobotę:

 • Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
 • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Nie zapominajmy o tych, którzy oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie. Zapraszamy serdecznie o godz. 9.30 na uroczystą Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny z udziałem Władz Miasta i Powiatu oraz przedstawicieli Kombatantów i Organizacji Społecznych. Jak to jest w tradycji, w dniu 11 listopada przed Mszą św. o godz. 9.30 i po niej, dzieci, młodzież i nauczyciele przy naszym kościele będą prowadzić zbiórkę dobrowolnych ofiar dla dzieci ze szkoły w Nowej Wilejce na Litwie. Zachęcamy do wsparcia naszych braci na wschodzie.

 

5. W przyszłą niedzielę:

 • 9. DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. Składając ofiary do puszek okażemy wsparcie potrzebującym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.
 • O godz. 15.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum oraz ich rodziców.

 

6. W miesiącu listopadzie, jak w żadnym innym myślami naszymi wybiegamy ku wieczności. Uświadamiamy sobie kruchość i niepewność naszego życia. Odwiedzając cmentarze, pomyślmy o tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Oni zapewne oczekują od nas modlitewnej pomocy i duchowego wsparcia. Niech zamówiona za ich dusze Msza św. będzie dla nich takim wsparciem a dla nas niech będzie wyrazem naszej wdzięczności wobec nich. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. i intencji modlitw zaduszkowych. W dniach 1-8 listopada za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą w intencji zmarłych możemy uzyskać codziennie odpust zupełny, który można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

7. W prasie katolickiej:

 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego:

- Krzyż „nie pasuje” do Francji. Głośna sprawa pomnika Jana Pawła II

- GPS Kościoła, czyli Katechizm Kościoła Katolickiego

- Jak obrona Sokratesa: zapis przesłuchania działaczki pro-life Mary Wagner przed kanadyjskim sądem

 • W najnowszym numerze Niedzieli:

- Amnestia z wysokiego nieba – sprawy ostateczne. Dlaczego warto modlić się za zmarłych?

- Nic nie dzieje się z automatu. Na czym polegają odpusty?

- Gender to zradykalizowana postać marksizmu.

 • W najnowszym Małym Gościu dwustronny plakat i wiele ciekawych artykułów dla dzieci.
 • W ostatnim numerze Miłujcie się!:

- Przyszłość ludzkości uzależniona jest od wolnego wyboru ludzi, od ich opowiedzenia się za Bogiem lub przeciwko Niemu

- Jaka jest prorocza wizja trzeciej tajemnicy fatimskiej?

- Skąd się bierze eskalacja islamskich ataków terrorystycznych na całym świecie?

- Świadectwo o tym, dlaczego nie warto mieszkać razem przed ślubem.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Bronisław WOLAŃSKI l. 92, Edmund CHOJNA l. 71 i Jan MAJCHER l. 76.   Polecajmy ich oraz wszystkich wiernych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI JEZUSA CHRYSTUSA

W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”

A OD 1 LISTOPADA NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ O GODZ. 19.30

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

29 października 2017 r.

1. Dzisiaj:

 • Przeżywamy UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA. W ciągu roku są dwa dni, szczególnie ważne dla każdej świątyni: dzień jej patrona i rocznica jej poświęcenia. Pierwszy z nich jest odpowiednikiem naszych imienin – w tym dniu w kościele obchodzona jest uroczystość odpustowa. Dzień rocznicy poświęcenia kościoła jest analogią do wspomnienia dnia przyjęcia chrztu. Przez chrzest człowiek staje się dzieckiem Bożym; przez poświęcenie świątynia staje się budynkiem przeznaczonym do wyłącznej służby Bożej. Odtąd nie może on służyć żadnym świeckim celom. Myślami i sercem wspominamy fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Niech troska o świątynię parafialną, będzie troską wszystkich parafian.
 • Przeżywamy w naszej rodzinie parafialnej DZIEŃ SEMINARYJNY. Cieszymy się
  z obecności wśród nas Księży Profesorów i alumnów naszego seminarium. Dziękujemy przybyłym klerykom za ich posługę wśród nas przez cały dzisiejszy dzień. Są to:  dkn Andrzej Pragnący z VI roku oraz alumni Paweł Smolarczyk z IV roku i Piotr Grzegorzek z III roku. Wszystkich członków wspólnoty seminaryjnej zapewniamy o naszej modlitwie i życzymy: SZCZĘŚĆ BOŻE! Modlimy się także za diakona Piotra Misztala z naszej parafii i o nowe powołania. Wam drodzy parafianie za złożone ofiary na rzecz WSD w Kielcach dziękujemy! Bóg zapłać!

 • O godz. 17.00 Nabożeństwo Różańcowe.

 

2. We wtorek – w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w naszej parafii odbędzie się Noc Świętych – czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych. Początek o godz. 19.00 w kościele a następnie procesyjnie przejdziemy do kaplicy na cmentarzu. Zabierzmy ze sobą lampiony (znicze), które po nabożeństwie będziemy mogli zanieść na groby naszych bliskich. Serdecznie zapraszamy do złożenia świadectwa wiary w „Świętych Obcowanie”.

 

3. W środę UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Kierujemy nasze spojrzenie ku niebu, które jest nagrodą Pana Boga, dla tych którzy w ziemskim życiu zasłużyli sobie na taką nagrodę. Prośmy naszych świętych patronów, aby wstawiali się za nami u Boga. Przypominamy, że w tym dniu udział we Mszy św. jest obowiązkowy. Uczestnicząc w eucharystii na cmentarzu podejdźmy jak najbliżej ołtarza, powstrzymajmy się od rozmów z dawno niewidzianą rodziną, pamiętajmy o tym co najważniejsze.

Zapraszamy na Msze św.:     w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00

                                                na cmentarzu o godz. 10.00, 12.00 (z procesją) i 16.00.

 

4. W czwartek:

 • WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (Dzień Zaduszny). Kościół wspomina w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu.

Zapraszamy na Msze św.:    w kościele o godz. 6.30, 8.00 i 17.00

                                                na cmentarzu o godz. 10.00 (z procesją) i 16.00

                                               (o godz. 15.30 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych).

 • Przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 17.00 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej
  w kościele, szczególnie z naszej parafii.

 

5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Msza św. o godz. 17.00 podczas której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą Sercu Jezusowemu za grzechy osobiste i wszystkich ludzi.

 

6. W sobotę:

 • Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
 • Pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 17.00 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą różańcową.
 • Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

 

7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. odpustowa w zabytkowym kościółku św. Leonarda z racji przypadającego w dniu 6 listopada wspomnienia tego patrona. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. dr Adam Wilczyński, ojciec duchowny w WSD w Kielcach. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.

 

8. W dniach 1-8 listopada za nawiedzenie cmentarza z modlitwą w intencji zmarłych można uzyskać codziennie odpust zupełny, który można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

9. Towarzystwo Miłośników Buska-Zdroju w dniach 31 października i 1 listopada na terenie cmentarza parafialnego organizuje kolejną kwestę na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków.

 

10. Dobiega końca różańcowy miesiąc październik. Od środy, 1 listopada wracamy do codziennego wieczornego różańca o godz. 19.30.

 

11. W zakrystii i na cmentarzu przyjmujemy intencje MODLITW ZADUSZKOWYCH (WYPOMINKI). Kartki na wypominki jednorazowe na stoliku w przedsionku kościoła.

 

12. W prasie katolickiej:

 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego:

- Miłość po(za) grób – Rzeczy ostateczne

- Umierać, nie żyć! Czy człowiek musi panicznie bać się śmierci?

- Niebo na ustach. Muzyka w liturgii – instrukcja episkopatu

 • W najnowszym numerze Niedzieli:

- Uroczystość Wszystkich Świętych. W drodze do Niebiańskiego Jeruzalem

- Zaproszenie do wieczności. Człowiek często stawia pytania o sens swojego życia…

- Spotkanie róż różańcowych w Katedrze.

 

13. W minionym tygodniu nikt nie odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności. Bogu niech będą dzięki! Polecajmy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI JEZUSA CHRYSTUSA

W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”

A OD 1 LISTOPADA NA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ O GODZ. 19.30

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

22 października 2017 r.

 

1. Dzisiaj:

 • Kościół na wszystkich kontynentach obchodzi 91. Światowy Dzień Misyjny. W tym roku Niedzielę Misyjną obchodzimy pod hasłem „Idźcie i głoście”. W Kościele w Polsce Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny. W czasie mszy świętych i w modlitwie różańcowej będziemy Panu Bogu polecać intencje misyjnej posługi Kościoła. W naszych indywidualnych modlitwach także pamiętajmy o tych intencjach. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.
 • Wychodząc z kościoła możemy jeszcze podpisać się pod inicjatywą obywatelską „Zatrzymaj Aborcję”. Aby złożyć podpis trzeba być osobą pełnoletnią i podać nr PESEL. W 2016 r. zabito w polskich szpitalach z mocy prawa 1098 dzieci poczętych, w zdecydowanej większości (1042 dzieci) ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Inicjatywa obywatelska #ZATRZYMAJABORCJĘ ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa eugenicznej przesłanki aborcyjnej i powstrzymanie tego okrutnego procederu.
 • O godz. 17.00 Nabożeństwo Różańcowe.

 

2. W poniedziałek o godz. 18.00 młodzież z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego /dawna Budowlanka/ zaprasza na spektakl słowno-muzyczny z racji 39. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. W tym roku tematem spektaklu będzie: „Św. Jan Paweł II a Objawienia Maryjne”.

 

3. W piątek Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „TALENT” zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „BOGActwo przedsiębiorcy”. Program spotkania: Msza św. o godz. 17.00, po niej wykład i dyskusja w sali na „organistówce”. Zapraszamy.

 

4. W sobotę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. To Dzień Imienin naszego Ks. Proboszcza. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 17.00. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Ks. Proboszcza wypraszając u Boga przez wstawiennictwo św. Patrona, błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski.

 

5. W przyszłą niedzielę:

 • przejście na czas zimowy
 • uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego
 • nasza parafia będzie przeżywać DZIEŃ SEMINARYJNY. Dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, a także serdecznej pamięci o naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Będziemy gościć przedstawicieli seminarium: Księży Profesorów i alumnów. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie seminarium. Prosimy więc o serdeczne i życzliwe wsparcie naszej Diecezjalnej Uczelni.

 

6. Nabożeństwo Różańcowe w październiku od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 (dzieci i młodzież gimnazjalna), o godz. 17.30 (dorośli); w sobotę o godz. 17.30 (wszyscy); w niedzielę o godz. 17.00 (wszyscy). Zapraszamy.

 

7. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje MODLITW ZADUSZKOWYCH (WYPOMINKI). Kartki na wypominki jednorazowe na stoliku w przedsionku kościoła.

 

8. Wzorem ubiegłych lat, w przeddzień Uroczystości WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, we wtorek, 31 października zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież, na nabożeństwo „NOC ŚWIĘTYCH” Rozpocznie się o godz. 19.00 w naszym kościele, następnie w procesji przejdziemy do kaplicy na naszym cmentarzu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

9. W najbliższych dniach, a zwłaszcza w  Uroczystość Wszystkich Świętych, pełni zadumy i refleksji pochylamy się z pokorą nad wielką tajemnicą przemijania. Odwiedzając nasze cmentarze myślimy prawie wszyscy o rzeczach ostatecznych człowieka; o śmierci, Sądzie Bożym, nagrodzie lub karze. Tej rzeczywistości doświadczy każdy człowiek, zarówno ten który wierzy w Boga, jak i ten który w Boga nie wierzy. Niech nasza wiara w Boga i Świętych Obcowanie wyraża się w pełnym oddania wypełnianiu Woli Bożej i dążeniu do świętości do której Bóg nas powołuje. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach w najbliższe dni. Przy naszym cmentarzu w Uroczystość Wszystkich świętych przedstawiciele samorządów, członkowie Buskich Stowarzyszeń, oraz harcerze będą kwestować na rzecz odnowy grobowców na cmentarzu. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

 

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH I NABOŻEŃSTW:

W środę, 1 listopada

/UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH/

Msze św.:   w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00.

                    na cmentarzu o godz. 10.00, 12.00 (z procesją) i 16.00.

 

W czwartek, 2 listopada

/Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych/ (DZIEŃ ZADUSZNY)

Msze św.:   w kościele o godz. 6.30, 8.00 i 17.00

                    na cmentarzu o godz. 10.00 (z procesją) i 15.30 (z różańcem za zmarłych)

 

10. W prasie katolickiej:

 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

- Niezapomniany – ks. Jerzy Popiełuszko

- Niebezpieczna inicjatywa: ONZ nazywa dostępność aborcji prawem człowieka

- Źle o Polsce – skąd autorzy szkalujących opinii o Polsce czerpią swoją wiedzę?

 • W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

- Tydzień Misyjny

- A jednak modlitwa za zmarłych jest konieczna

- Przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

 

11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp. Magdalenę SZYMAŃSKĄ, l. 33; Czesława STARCZYŃSKIEGO, l. 70 i Zofię RAJCĘ, l. 87. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu spokój ich  dusz,  oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI JEZUSA CHRYSTUSA

W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

O GODZ. 15.00 NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA”.


Na górę
„Jeżeli kochasz, czas znajdziesz, nie mając ani jednej chwili.”
Jan Twardowski
Pierwsza Komunia Święta
Liczba odsłon:

45644


Korzystanie ze strony internetowej Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku-zdroju, oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Politykę plikow cookie.